Skip to content

Midas’ın Müritleri Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi | The Minions of Midas

Midas’ın Müritleri Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Minions of Midas yazımızda; Midas’ın Müritleri dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Midas’ın Müritleri Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in yeni mini dizisi Midas’ın Müritleri 13 Kasım’da Türkiye’de yayınlandı. Dizi, Jack London’un 1901 yılında kaleme aldığı aynı isimli 8 sayfalık kitabından esinlenildi. Mateo Gil ve Miguel Barros imzalı yapım; distopik dünya olarak isimlendirebileceğimiz Madrid sokaklarında, yaşanılan sınıf farklılıklarını, insanların birbiri üzerindeki ekonomik çıkarları, devleti ve buna benzer birçok kavrama değinerek bir hikâye sunuyor. 6 bölümden oluşan mini dizi türündeki yapım; suç, dram ve politik türlerini içinde barındırıyor.

İlginizi Çekebilir: Deadly Class Dizi Yorumu

İlk bölüm itibariyle, büyük serveti ve etkileyici iş adamı kimliğiyle karşımıza çıkan Victor Genovés yüksek miktar para karşılığında şantaja uğrar. Kendilerine “The Minions of Midas” diyen örgüt; Victor herhangi bir ödemeyi reddettiğinde, Madrid halkından birilerinin öleceğini söyler. Olayın şokunu atlatamayan Victor, ölü bedenlerin giderek artmasıyla kendisini bir çıkmazda bulur.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Midas’ın Müritleri Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ülkenin gidişatının kötüye gitmesiyle birlikte bazı problemler baş göstermeye başlayacaktır. Artan huzursuzluk savurganlığı arttıracak, devlet ve çözümleri eleştirilmeye başlanacaktır. Ekonomik anlamdaki çıkarların insanları büyük ölçüde etkilediğini gösteren yapım, diğer pek çok konuya da eleştirisel yönden bakmayı amaç ediniyor.

Son olarak dizide rol alan oyunculara bakalım. Luis Tosar, Marta Belmonte, Carlos Blanco, Willy Toledo, Marta Milans gibi isimlerin önderliğinde gelişen yapım; başarılı oyuncu kadrosu yapısını kısmen karşılıyor desek yanlış olmayacaktır. Fakat kendisine hayran bırakacak türden bir işe imza atıldığını düşünmüyorum.

Konusu itibariyle her ne kadar ilgi çekici olsa da derinlere inildikçe bütünlüğün yeteri kadar sağlanmadığını düşünüyorum. Bazı noktalardaki gereksiz detaylar bütünlüğe zarar vermekle kalmayıp konunun ilgi çekiciliğini de dolaylı yoldan azalmasına sebep olmuş. Yavaş ilerleyiş ve bazı noktalardaki kopukluklar, maalesef böyle kötü yorumlara sebebiyet veriyor. Kesinlikle izlemeyin veya kötü bir dizi demiyorum fakat bu bilgileri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Umarım sizin ekstra hoşunuza gider, iyi seyirler…

Midas’ın Müritleri dizi fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in yeni romantik-komedi temalı dizisi Bize Çıkan Yollar hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Midas’ın Müritleri Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Minions of Midas yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: