Skip to content

Minari Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Minari Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Minari film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Minari Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmler arasına ismini yazdıran Minari film incelemesi ile karşınızdayım. Sundance başta olmak üzere pek çok dalda ve organizasyonda sayısız ödüle layık gösterilen filmi yeni izlemiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Keşke bitmese dediğim uzun dakikaların ardından herkesin dilinden düşüremediği film hakkında birkaç düşüncemi paylaşmak istedim.

Normalde çok konuşulup övülen filmler hakkında içerik üretmeyi sevmesem de Minari’yi yazmadan geçemedim. The Walking Dead dizisinde Glenn karakteriyle özdeşleşen Steven Yeun‘ın bu fikrimi değiştirmemdeki en büyük sebeplerden biri olduğunu kabul etmekle birlikte filmin her dakikasını keyifle izlemiş olmam beni bu yorumlara itti. Koreli bir ailenin dramatik Amerika yaşantısını konu eden Minari ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Winx Efsanesi: Kader

Yönetmen Lee Isaac Chung’un kendi hayatından esinlenerek kaleme aldığı Minari, izleyenleri 1980’li yılların Amerika’sına götürürken Koreli bir ailenin yaşama tutunma hikayesini konu ediyor. Tarım ve çiftçilik yapabilme adına Arkansas’ta kırsal bir bölgeye taşınan aile, yokluk ile varlık arasındaki uçurumda gezinirken dönemin maddi ve sosyal sıkıntılarını yaşıyor.

Minari Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Evin babası rolündeki Jacob (Steven Yeun) “bu bölgenin toprağı Amerika’nın en iyisi” şeklindeki savunmasıyla ailesini karavan bir eve sürüklüyor. Evin küçük oğlu David başta olmak üzere eşi Monica ve kızı Anne bu fikre karşı çıksa da “emir demiri keser” mottosuyla hayatlarına devam etmek zorunda kalıyorlar.

Günlük geçimlerini “civcivlerin cinsiyetini belirleme” olarak tanımlayabileceğim bir işle sağlayan aile, Korelilerin Amerika’ya sık sık göç ettiği düşüncesiyle yöresel Kore sebze ve meyveleri yetiştirmeye başlıyor. Ebeveynler işte çalışırken yalnız kalan çocuklara bakmak adına Kore’den gelen büyükanne, eve değişik bir hava katarken bazı olumsuz badireler yaşanıyor. Filmin akışını belirleyen nokta bu anlardan sonra kendisini gösteriyor.

IMDb: 7,7

Geçimlerini ve ailesini düşünen bir baba, kalp yetersizliği olan 7 yaşındaki erkek çocuk, evlerinden ve hayatlarından memnun olmayan anne ve kız. Dramın sıkça hissedildiği ve yeterli miktardaki sürprizleriyle filme heyecan katan senaryo hikâyeyi izlenilir kılıyor.

Her anında keyif aldığım ve sizlerin de keyif alacağından emin olduğum Minari filmiyle ilgili söyleyeceklerim genel olarak bunlardan ibaret. Filmi izleyip beğenmeme şansızın olmadığını tekrar vurgulayarak iyi seyirler diliyorum.

  • Alan S. Kim – David
  • Steven Yeun – Jacob
  • Noel Cho – Anne
  • Yeri Han – Monica
  • Youn Yuh-jung – Soonja

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler filmi Sightless konusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Minari Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d