Skip to content

Mine Dizi Konusu ve Yorumu | Kore Dizileri

Mine Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Mine dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Mine Dizi Konusu ve Yorumu Kore Dizileri

Mine, dışarıda bardaktan boşanırcasına yağan yağmura rağmen bir yere yetişmeye, bir yere haber vermeye çalışan rahibe görünümlü bir kadının telaşlı koşusuyla başlar. Geçen birkaç saniyenin ardından karakola giren yaşlı kadın, bir cinayete tanıklık ettiğini söyler. Ve bütün karakol diken üstündeymiş gibi bir hal alır. Ancak kimin öldüğünü, olayın nasıl geliştiğini keşfetmemiz için 60 gün geriye gitmemiz gerektiğini söyler.

Güneşli bir güne merhaba diyen izleyiciler, bir kadın anlatıcı tarafından Mine hakkında bilgiler etmek üzere yola koyulur. Kendisi hakkında bilgi verilen ilk isim Başkan Han olarak lanse edilen son derece zengin bir bireydir. Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi olarak bilinen şirket Hyowon Group’un kurucu sahibidir. Akabinde gözler Hyowon malikanelerine ve içlerinde yaşayan insanlara odaklanır. Cadenza olarak bilinen ilk evde Han’ın gelini Jung Seo-Hyun ve hayatı pek umursamayan oğlu Han Jin-Ho yaşamaktadır. Ek bina olarak tanıtılan Rubato’da ise eskiden oyunculuk yapan gelini Seo Hee-Soo ve kocası Han Ji-Yong hayat kurmaktadır. Ayrıca üvey oğulları Ha-joon’u unutamamak gerek.

Mine Dizi Yorumu

Halihazırda kalabalık ve karmaşık bir altyapıya sahip olan Mine’ın nereye evrileceği büyük bir soru işareti oluşturur. Tabiri caizse neredeyse herkes birbirine benzemekte ve her biri yaşadıkları hayat hakkında birtakım yakınmalarda bulunmaktadır. Gelinlerin arasındaki çarpık ilişki, kardeşlerin umutsuz bir vakayı andıran pasif duruşları ve en önemlisi malikaneler, çalışan onlarca hizmetçi kısacası abartılı bir dramatik hayat birleşmesi.

Bugüne kadar pek çok Kore draması hakkında içerikler üretmeme karşılık sanırım her birinde kullanmış olduğum ifade bölümlerin yavaş akması ve uzun sürelerden oluşması üzerine olmuştur. Mine’ın başlangıç dakikaları da bu görüşlerden farksız değildir. Çıkarcı aile ilişkilerini temel alan ve merkezine gerçek anlamda zıt karakterleri alan Mine; hikâyeye iki yeni kişiyi eklemeyerek devam eder.

Diğer bir Kore yapımı dizi önerisi: Law School

Bu isimlerden ilki genç çocuk Ha-joon’a öğretmenlik, danışmanlık yapacak Kang Ja-Kyung’dur. Diğer isim ise eve hizmetçi olarak işe başlayan ve oldukça sönük bir kişiliği sahip olan kişi ise Kim Yoo-Yeon adındaki genç kadındır.

70 dakikalık ilk bölümün yarısı çoğunlukla karakterler hakkında fikirler vererek zemin oluşturur. Hikâyenin ilk kıvrım noktası ise yemek masasında bir araya gelen ailenin çarpık konuşmalarıyla ortaya çıkar. Her birinin saf ve temiz bir görünüşü olsa da her biri pek çok sır taşımakta ve masadaki kişilerin koltukları üzerinde gözleri bulunmaktadır.

Henüz birkaç bölümü yayınlanan Mine dizisinin yazının başında belirtmiş olduğum cinayet olayı ile nasıl bağlanacağı büyük bir merak konusu olsa da ilk saatten elde edilen görüntüler malikanelerde yaşayan aile bireylerinin pek tekin olmadığını yansıtmaktadır. Hikâyeye sonradan eklenen öğretmen karakterinin sinsi dokunuşları, bunun en büyük örneğidir. Oldukça karmaşık geçen ve nereye varacağı büyük bir soru işareti oluşturan dizi, bakalım gizemli kişilerden ne kadar yararlanacak? Ve bizleri nasıl cinayet gecesine götürecek? Diğer Kore yapımı içeriklerde görüşmek üzere.

IMDb: 7,7

Dizide yer alan diğer oyuncular ve karakterleri

 • Lee Bo-Young – Seo Hee-Soo
 • Kim Seo-Hyung – Jung Seo-Hyun
 • Jeong Dong-Hwan – Başkan Han
 • Cha Hak-Yeon – Han Soo-Hyuk
 • Park Won-Suk – Yang Soon-Hye
 • Jo Eun-Sol – Park Jung-Do
 • Ok Ja-Yeon – Kang Ja-Kyung
 • Jung Yi-Seo – Kim Yoo-Yeon
 • Park Hyuk-Kwon – Han Jin-Ho
 • Lee Hyun-Wook – Han Ji-Yong
 • Jeong Hyun-Jun – Han Ha-Joon
 • Kim Hye-Hwa – Han Jin-Hee
 • Ye Soo-Jung – Emma

Mine Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: