Skip to content

Mirage-Fırtına Anı Film Konusu ve Yorumu | Durante la Tormenta

mirage-fırtına anı film konusu

Eğer ki Netflix’in başından kalkmayan kesimseniz ve La Casa De Papel hayranlarındansanız hiç yabancı olmayan bir simanın bulunduğu film önerisinde bulunacağım. Profesörümüz Alvaro Morte’yi başrolde gördüğümüz 2018 yapımı film, Netflix hayranlarının kafasını karıştıran filmler kategorisinde yerini aldı. Sürükleyiciliği ile izleyicilerini ekrana bağlayan, orijinal adı ile “Durante La Tormenta”, Fırtına Anı, yaklaşık 2 saat sürüyor. IMDb tarafından 7,4 puanı almaya layık görülen Mirage-Fırtına Anı Film Konusu ve Yorumu sizlerle…

Bakmadan Geçmemelisiniz: Esaretin Bedeli

Yönetmeni Oriol Paulo, İspanyol sinemasında önemli bir yer almaktadır. Hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı bu filmi de büyük beğenileri her filminde olduğu gibi toplamayı başarmıştır. Oyuncu kadrosunda daha önce de bahsettiğim gibi herkesin aşina olduğu La Casa De Papel dizisindeki profesör, Alvaro Morte, başroldeki kadın karakteri canlandıran Adriana Ugarte ve ön plana çıkan diğer oyuncular olarak Chino Darin, Javier Gutierrez ve Nora Navas’ı sayabiliriz.

Mirage-Fırtına Anı Film Konusu

fırtına anı film konusu mirage

Öncelikle genel bir algı olan, Mirage filminin korku filmi olmasına dair yargıyı kırmak isterim. Film bir korku filmi değildir fakat gerilim ve merak içeriği üst düzey bir filmdir. 1989 yılında çıkan fırtınada, evinden dışarıyı izleyen 12 yaşındaki Nico ile başlıyor hikayemiz. Nico dışarıyı seyrederken, komşu evlerinde bir çığlık sesi duyuyor ve koşarak yardıma gidiyor. İçeri girdiğinde evdeki kadının cesediyle karşılaşıyor. Bu durumu çocuğun görmesinden rahatsız olan kadının kocası, Nico’yu bıçak ile kovalamaya başlıyor. Adamdan koşarak kaçan Nico caddede bir araba kazası geçirip hayatını kaybediyor.

Yıllar sonra Vera, David çifti ve kızları Nico’nun yaşadığı eve taşınır. Evde zaman geçirdikçe Vera eskiye dair ve sonradan fark ettiği Nico’nun kasetlerini bulur. Televizyonda kasetleri açmayı denediğinde karşısına Nico çıkar ve kameralar, kasetler sayesinde Nico ile Vera iletişime geçer. Vera olağanüstü bu durum dolayısıyla Nico’yu yıllar önceki kazayı yaşamaması ve hayatını kurtarmak için evden asla dışarı çıkmamasını sağlar. Vera, çocuğun hayatını kurtarmayı başarır fakat kendi hayatı tamamen değişir. İşte filmin sürükleyiciliği buradan geliyor, solucan deliği ve zaman kavramlarını ele alan film, bir tarafın hayatını kurtarırken paralel evrende Vera’nın hayatının değişmesine neden oluyor ve izleyicileri fazlasıyla etkiliyor.

Sürükleyici ve akıl karıştıran filmlerden hoşlanıyorsanız bu filmi de seveceğinizi düşünüyorum. Netflix mecrasında fazlasıyla bu çeşit film ve dizilere rastlamak mümkün. Bu film de çok bilinen Dark dizisi ile çok benzetilmekte. Sizlere tavsiyem filme odaklanabilecek bir ortamda izlemeniz ve filmi kıyasıya takip etmeniz olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Guguk Kuşu

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: