Skip to content

Mismatched Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Mismatched Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Mismatched dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Mismatched Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

20 Kasım 2020’de Netflix Türkiye’de yayınlanan yeni Hindistan yapımı Mismatched dizi incelemesi ile karşınızdayım. Sandhya Menon’un ‘When Dimple met Rishi’ isimli kitabından Akarsh Khurana ve Nipun Dharmadhikari tarafından uyarlanan dizi, yayınlanmasıyla birlikte birçok yorumcu tarafından tam not almayı başardı. Romantik-komedi temalı 6 bölümlük dizinin detayları şu şekilde:

17 yaşındaki Dimple diğer çoğu kızın aksine makyaj veya kıyafet takıntısı olmayan; JAVA, C++ gibi günümüzün önemli programlarına kafayı takan bir genç kız profili çiziyor. Dışarıdan bakıldığında hayatından gayet memnun görünen kız, kazandığı 3 aylık eğitim programı ile kendisini daha da geliştirmenin hayalini kuruyor. Hayatında sorun teşkil eden tek şey annesi gibi gözüküyor. Çünkü annesi kızının yaşına bakmaksızın onu evlendirmenin yollarını arıyor.

Dizinin diğer kahramanı Rishi ise iyimser, hayalleriyle yaşayan ve bence inanılmaz (sinir bozucu) derecede iyimser. 18 yaşına geldiğini ve artık evlenmesi gerektiğini düşünen Rishi, babaannesinin yardımıyla hayalindeki kadını bulmaya çalışıyor. Karşısına çıkan onlarca kız profili arasından Dimple dikkatini çekmeyi başarıyor. Yine babaannesinin yardımıyla Dimple’ın gideceği 3 aylık yaz okuluna kayıt yaptırıyor.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mismatched Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Hocaları tarafından istenilen “uygulama oluşturma” ödeviyle günden güne daha iyi anlaşmaya başlayan ikili, kendi karakter çizgilerini aşmaya başlayacak ve inanamadıkları bir yolculuğa çıkacaklardır.

Dizide rol alan oyunculardan birkaçını sizinle paylaşmak istedim:

  • Prajakta Koli – Dimple Ahuja
  • Rohit Saraf – Rishi Shekhawat
  • Rannvijay Singh – Siddharth Sinha
  • Vihaan Samat – Harsh Agarwal
  • Muskkaan Jaferi – Celina Matthews
  • Taaruk Raina – Anmol Malhotra

Konusu ve işleyişi bakımından son zamanlarda çıkan rom-com içeriklerinden farklı olsa da sıkıldığımı itiraf etmeden geçemeyeceğim. Genel itibariyle gündelik hayatta sıkça gördüğümüz kesitlerden oluşuyor olması olumlu şekilde düşünülse de istenilen rom-com seviyesinde olmadığını düşünüyorum. Yorum yapacağım diğer olumsuz kısım ise dizide herhangi bir mizahın olmamasıydı ya da bana yeterli gelmedi. Bakalım siz sevecek misiniz? İyi seyirler…

İlginizi Çekebileceğini Düşündüm: Netflix’te bulunan romantik-komedi konulu diğer yapımlar

Dizi fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mismatched Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: