Skip to content

Miss Bala Film Konusu ve Yorumu

Miss Bala Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Miss Bala film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Miss Bala Film Konusu ve Yorumu

2011 yapımı Meksikalı bir gerilim filminin güncellenmesiyle alıcı karşısı çıkan Miss Bala, Gina Rodriguez’in hayat verdiği Gloria karakterine odaklanır. California’da doğup büyüyen, kısa süre önce aile bireylerini kaybeden oldukça bunalımlı bir kişiliktir. Enerjisini bulduğu, gündelik hayata döndüğü tek gelişme ise başarılı bir makyöz olmasından kaynaklanmaktadır. Balolardan etkinliklere, açılışlardan partilere kadar pek çok konseptte makyöz karakteri ile var olmaktadır.

Şimdilerde ise yıllardır görmediği yakın arkadaşı Suzu’yu görmek üzere Meksika yolunu tutmaktadır. Hem uzun süreli özlemi geride bırakmak hem de Suzu’ya Miss Baja güzellik yarışmasında destek olmak isteyen Gloria da bu değişim sürecinden memnun gözükmektedir. Gitmeyi planladıkları parti de bunun en basit örneğidir. Müzikler, danslar, içkiler derken gecenin ritmi onlar için oradadır. Ancak kusursuz başlayan gece, birkaç çete üyesinin partiyi basmasıyla sorunlu bitecektir.

Miss Bala Film Yorumu

Yönetmen Catherine Hardwicke, Gina Rodriguez özelinde heyecanlı bir başlangıç sunmaktadır. Genç kadının bunalımlı halini Suzu ile birleştirerek önce Meksika’ya sonra da partiye sürükler. Ve hikâyenin de kıvrım noktası parti ile cereyan eder. Kartel üyelerinin anı baskını ile partideki bireyler sağa sola kaçıştığında, Suzu ve Gloria birbirlerinden ayrılmak zorunda kalır. Gloria’nın saatler süren aramaları hiçbir sonuç getirmezken kendisini de kartelin kirli işlerini yaparken bulur. Öyle ki Suzu’yu ararken bir polisten ister. Ancak polis Gloria’yı, kartel lideri Lino’nun yanına bırakır. Lino’nun Gloria’dan isteği ise genç kadının Amerika ile Meksika arasındaki uyuşturucu kuryesi olmasıdır.

Uyuşturucu ve Meksika ikilemi göz önünde bulundurulduğunda hikâyenin akıcılık dozunun yüksek olması muhtemeldir. Gizli kartel gelişmeleri hatta yeri geldiğinde kartel savaşlarına tanıklık eden Gloria’nın sarsıcı gerçeklerle iç içe oluşmasıyla Miss Bala’nın potansiyelleri artmaya başlar. Son kıvrım noktası ise Gloria’nın DEA ajanlarıyla iş birliği içerisine girmesiyle cereyan eder.

Aksiyon ve maceranın ön planda olduğu diğer içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Miss Bala çoğunlukla uyuşturucu odaklı bir yol izliyor gibi gözükse de polislerin yolsuzluğu, hükümetin bu konumdaki pozisyonları gibi genel çerçeveden de görseller sunar. Gloria merkezinde yoluna devam ederken kadınların gücü konseptini de inşa etmekten geri kalmaz. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 5,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Gina Rodriguez – Gloria
  • Cristina Rodlo – Suzu
  • Ismael Cruz Cordova – Lino
  • Ricardo Abarca – Poyo
  • Damián Alcázar – Chief Saucedo
  • Erick Delgadillo – Tucan

Miss Bala Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: