Skip to content

More than Blue: The Series Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

More than Blue: The Series Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. More than Blue: The Series dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

More than Blue The Series Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix More than Blue: The Series incelemesi spoiler içermiyor.

Sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilmek, ona umutlarla dolu bir gelecek vaat edebilmek için neler yaparsınız ve ne kadar ileriye gidersiniz? Başlıklı soru kalıbıyla yola çıkan dizi ve filmler, popüler kültürün bir numaralı ögeleri arasında yer almaktadır. Sinema kültürümüze yerleşmiş olan fakir erkek zengin kız kalıbının yanı sıra sevdiği kişi için evden kaçan… Ailesini karşısına alan… Ya da kan davasına benzeyen gereksiz bir diğer senaryo ile “adam” öldüren versiyonları… Çeşitli oyuncu ve kadrolarla önümüzü sunulmaktadır.

Bahsini geçirmiş olduğum çoğu kriter incelemenin başında belirttiğim soru kalıbına bir cevap niteliği taşımasına karşılık Türkçeye Hüzünden Öte olarak çevrilen filmde, sorulan soruya çok daha sıra dışı bir cevap verilmektedir. Görünüşü göre ölümcül bir rahatsızlığa sahip olan bir erkek, birlikte olduğu kadının “yalnız yaşamak istemiyorum” hayalini gerçekleştirebilmek için onu yeni erkeklerle tanıştırarak kendi ölümünden sonra yalnız kalmamasını sağlamaya çalışmaktadır. Netflix ise bugünlerde 2018 yapımı More than Blue isimli filmi, diziye uyarlamanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Siz öldükten sonra sevdiğiniz kadın yalnız kalmaması için ona başka partnerler bulur musunuz? Ya da üzücü hikayeler, mutlaka hüsran ile mi biter? Mutlu son ile bitemez mi?

More than Blue: The Series Dizi Konusu

2018 yılındaki senaryoya benzer kurgu ve karakterlerle yoluna devam eden More than Blue: The Series, bizleri Cream ve K’nin yıkıcı hayatlarına ortak etmektedir. Birisi (Cream) küçük yaşta aile bireylerini trafik kazasında kaybeden buhranlı genç kıza, bir diğeri ise (K) lösemi olan yalnız ve yorgun genç delikanlıya ışık tutmaktadır. Görünüşe göre hayatın çalkantılı yolları onları bir araya getirmiş. Liseden beri süregelen bir dostluk, bir aile ortamı cereyan etmiştir. Yıllar içerisinde aralarına çeşitli mesafeler girse de bütünlük kavramı hiçbir zaman şaşmamıştır. Haliyle arada aşk filizileri de şekillenirken işin adı tam olarak konulmamıştır.

Yönetmenliğini Pei-Ju Hsieh’in üstlendiği More than Blue: The Series, uyarlandığı Tayvan filmiyle bariz ortaklıklar içerse de olay akışında hüküm süren birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Ancak farklılık kavramı senaryosal akıştan ziyade karakterlerin yaşama şekli, karakter ile bütünleşmeleri, her duyguyu layıkıyla yansıtma gibi belli başlı manevi gelişmelerle cereyan etmektedir.

Netflix’in ilginç konseptli yeni Reality programı: Sex, Love & goop

İkilinin tutkulu birliktelikleri, sırları, hayalleri, dostlukları ve hatta günden güne artan romantizm konsepti ile hemen hemen herkesin şaşıracağı gelişmeler yaşanmaya başlanmaktadır. Çünkü genç oğlan lösemi olduğunu çevresindeki herkesten sakladığı için varlık ile yokluk konsepti çok hızlı belirmektedir. Karşısındaki bireye olan saygısı, sevgisi, hayallerini gerçekleştirme isteği hâkim bastığında da… Ona yeni yaşam partneri bulabilmek için yola çıkacaktır.

 More than Blue: The Series, son günlerini duygusal mottoda yaşayan bireyler için epey yıkıcı bir hal alabilmektedir. Gençlerin zaten yaralı bir geçmişe sahip olmaları başlı başına ağır bir durumken lösemi kriteriyle öne çıkan sahneler, işin rengini kaçırmak üzere orada olacaktır. Yazının başında belirtmiş olduğum klişe kavramlar yerine de daha duygusal… Daha yıkıcı bir formata sahne olmak ise işin güzel taraflarına işaret etmektedir. Sonuç olarak: 6,5/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler…

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 bölümlük dizide görev alan diğer oyuncular

  • Gingle Wang
  • Fandy Fan
  • Eleven Yao
  • Figaro Tseng
  • Ivy Shao
  • Edison Wang
  • Phoebe Yuan
  • Ma Nian Xian
  • Wang Ko Yuan
  • Tsai Jia Yin ve diğer.

More than Blue: The Series Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: