Skip to content

Move to Heaven Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Move to Heaven Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Move to Heaven dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Move to Heaven Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in belgesel türündeki başarılarına en çok yaklaştığı bir diğer tür olarak K-Dramaları göstermek yanlış olmayacaktır. Kısa süre önce yayınlanan Navillera, Sisyphus The Myth gibi içeriklerle popülerliğini üst sıralara taşıyan platform; neredeyse her hafta yeni bir K-Drama ile alıcı karşısına çıkıyor. Böylece dramatik yönü kuvvetli olan hikayeleri izleyenlerle buluştururken hayatın kıymetli parçaları hakkında görüşler sunmaktan vazgeçmiyor. Yönetmenliğini Kim Sung Ho’nun yaptığı Move to Heaven’ın diğer detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hikâye, Geu-ru isimli genç bireyin balıklarla olan ilginç diyaloğu ile başlar. Devasa bir balık fanusunun önünde durmuş, balıklarla sohbet edercesine vakit geçirmektedir. Her birinin adını bilmesinin yanı sıra gözlemleri sonucu hastalıklarına veya karakteristik özellikleri hakkında bilgiler paylaşmaktadır. İlerleyen dakikalar kendisinde Asperger sendromu olduğunu işaret eder.

Move to Heaven Dizi Yorumu

Hayatını babası Jeong-u ile geçiren genç çocuk; düzenli, kurallardan şaşmayan ve babasına oldukça bağlı bir birey olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca babasıyla beraber ismine Move to Heaven koydukları bir işte çalışmaktadırlar. Hayata gözlerini yuman kişilerin vefat ettikleri yerleri temizlemekte ve çeşitli konuşmalarla ölen kişiyi onurlandırmaktadırlar. Bir nevi olay mahalli temizliği gibi gözükse de baba ve oğulun gerçekleştirdiği iş; daha duygusal ve daha onore edicidir. Ölen her bir bireye saygı ve sevgi sonsuzdur. Ancak baba ve oğul yaptıkları bu eylem ile ölen yakınlarına yardımcı olurlar. Peki ya baba Jeong-u ölürse …?

Move to Heaven bir dizide daha doğrusu bir hayat akışında olması gereken her türlü kriteri karşılar. Geu-ru isimli kişiyi merkezine alarak hayata bir başka şekilde bakmamıza olanak sağlar. Babanın oğluyla iletişim kurmak için harcadığı çabaya dikkat çekerek sevginin ve bağlılığın kıymetini ortaya çıkarır. Aile ve geleneklere bağla kalarak duygusal bir akış sunar. Bir anlık mutluluğun birçok şey ifade ettiğini ve o ana sıkı sıkı bağlanmamız gerektiğini vurgular.

14 Mayıs’ta izleyenlerle buluşan Move to Heaven; muhteşeme yakın bir senaryo ile harika oyuncu performanslarının ortak paydada buluştuğu son derece hassas bir dizidir. Kesinlikle izlemeye ve zaman ayırmaya değer bir içeriktir. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 8/10

IMDb: 8,9

10 bölümlük ilk sezonun ardından dikkat çeken oyuncular:

  • Tang Jun-sang – Geu-ru
  • Lee Je-hoon – Sang-gu
  • Ji Jin-hee – Jeong-u
  • Lee Jae-wook – Kim Su-cheol
  • Hong Seung-hee – Na-mu
  • Park Ji-ye

Move to Heaven Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Diğer içeriklerde görüşmek üzere. Ayrıca siteye abone olarak güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d