Skip to content

Mr. Corman Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Mr. Corman Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Mr. Corman dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Mr. Corman Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

10 bölüm boyunca hizmet verecek olan ancak henüz sadece 2 bölümü ile izleyen karşısına çıkan Mr. Corman; kendisini büyük bir kaos ortamına sürükleyen -Mr. Corman- karakterini ele almaktadır. Hayatını müzik grubu üzerine kuracağını, mutlu bir ilişki içinde olacağını ve hiçbir kriterden yakınmayacağını düşünse de 1 yıl içerisinde bambaşka bir hayata yelken açar. İlk olarak müzik grubu dağılır, bu sebeple de hayalini kurduğu dünya turunu geride bırakması gerekir. Artık beşinci sınıfa giden öğrencilere öğretmenlik yapmaktadır. Akabinde mutlu olduğu ilişkisinden ayrılır. Ve bugünlerde erekte dahi olamaz. Kısacası -kendisine göre- tepe taslak olan bir hayatın içine savrulmuştur.

Mr. Corman karakterini ele almak epey zorlayıcı bir unsur olsa da hayatımızın bir noktasında ya Corman gibi davranmış ya da yakın çevremizde Corman’a şahit olmuşuzdur. Kaygı sorunları ile büyüyen, çok zengin olmak isteyip hayatı kuruşu kuruşu ile yaşayan ve en başında da yukarıda bahsetmiş olduğum problemleri yaşayan “sorunlu” bir karakterdir. Yalnızlıktan bir o kadar korksa da en iyi çözümü yalnızlıkta aramaya başlamış, hayatın günlerinde oradan oraya çekiştirilen bir bütünlüğe ulaşmıştır.

Netflix’in 2021 yapımı animasyon filmi: Vivo

Mr. Corman Dizi Yorumu

Şu zamana kadar sarf etmiş olduğum cümleler Mr. Corman’ın dram temalı bir dizi olduğunu işaret etse de hikâye çoğunlukla durum komedisinden faydalanmaktadır. Corman’ın yaralı bünyesinden sekanslar çıkartarak yaşadığı gelişmelerin bir yandan dramatik bir yandan da saf eğlence olduğunu öne sürmektedir. Haliyle bu noktada da Corman’a hayat veren Joseph Gordon-Levitt’in karizması dikkat çekmektedir.

Yaratıcılığını Joseph Gordon-Levitt’in (başrol oyuncusu) üstlendiği dizide dikkat çeken diğer büyük nokta ise kişinin benliği ile karar verdiği kararların yanı sıra dünyevi, olağandışı sebepler yüzünden hayatının istemediği şekle evrilmesidir. İstediği hayatı çeşitli sebepler yüzünden yaşayamayan bir bireyin; var ile yok, keyifli ya da keyifsiz şeklindeki zıt kutuplarda yer alacağını ispat etmektedir.

Anlayacağınız üzere Mr. Corman ile pek çok ana tema inşa edilmektedir. Komedi sahneleriyle -bana göre- sempatisinden uzaklaşsa da nispeten izlemeye değer bir görüntü sağlar. Sonuç olarak: 6/10. Bakalım diğer bölümler bizlere neler gösterecek? Diğer yine dizileri için takipte kalmayı unutmayın.

IMDb: 6,9 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide yer alan diğer oyuncular:

  • Joseph Gordon-Levitt – Josh Corman
  • Arturo Castro – Victor
  • Jordan Galindo – Ramon
  • Aracely Padilla – Mandy
  • Debra Winger – Ruth Corman
  • Alexander Jo – Brian
  • Logic – Dax
  • Trevor Dolden – Paul
  • Shannon Woodward – Elizabeth
  • Emily Tremaine – Lindsey

Mr. Corman Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: