Skip to content

Mucize Film Konusu ve Yorumu

Mucize Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Mucize film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Wonder 2017 yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Mucize Film Konusu ve Yorumu

Küçük Auggie kendi yaşıtlarındaki çocukların da yaptığı gibi; müzikler dinlediğini, oyunlar oynadığını, Star Wars filmlerinden keyif aldığını belirtiyor. Her çocukta bulunan sosyal aktivitelerle donandığını, ailesiyle keyifli vakitler geçirdiğini söylüyor. Ancak şunu da ekliyor ki o da filmin odak noktasını oluşturuyor. Her çocuğun dışarıya uzay kaskıyla çıkmadığını ve 5.sınıfa kadarki olan süreçte eğitimini evde aldığını söylüyor.

Apple TV+’tan çok başarılı bir film: CODA

Belirtilmeyen sebepler yüzünden dünyaya “yüzü hasarlı” şekilde gelen küçük Auggie, bu hasar yüzünden hiçbir zaman mutlu olamayacağını, arkadaş edinemeyeceğini de eklemekten geri kalmıyor. Yıllar boyunca çeşitli tedavilerle geleceğe umutla bakmaya çalışan Auggie, yoğun aile sevgisiyle iç içe olsa da gerçek dostluk, dış dünya gibi belli başlı hususlarda uzak yaşıyor. Annesinin yardımıyla 5.sınıf düzeyine kadar ulaştıktan sonra da “okul için hazırım” duruşuyla hayatın en acımasız yönleriyle, insanlarıyla tanışmış oluyor. Zorbalıklar, hakaretler, küçümsemeler küçük çocuğu farklı ve karanlık bir dünyanın içine iterken birkaç ismin yardımıyla hayata tutunabilmenin hazin mutluluğuna ulaşıyor.

Mucize Film Konusu

R.J. Palacio’nun romanından Stephen Chbosky tarafından uyarlanan Mucize filmi, 2017 yılının dram temalı içeriklerinden sıyrılarak hak ettiği pozitif ilgiyi almış gibi gözükmektedir. Özellikle içten ve duru akışıyla izleyeni üzmek yerine; hırsın, mücadelenin, sevginin, gerçek dostluğun karşılığını sunma hedefi taşımaktadır. Ve aslında hikâyeyi ve filmi özgün kılan ibare de bu noktada belirmektedir. Demagoji yapmak yerine doğru ile yanlışı, kibar ile kabalığı, gerçek ile sahtenin ayrımını sunmaktadır. Küçük Auggie gibilerine bir nebze de olsa merhem, güç aşılama gayesi taşımaktadır. Kaçırmayın. Ve hikâyenin içinde kendi benliğinizi arayın… Sonuç olarak: 7,5/10.

Netflix’in ilgi çekici suç-cinayet belgesellerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

IMDb: 8,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Wonder filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Jacob Tremblay – Auggie
  • Owen Wilson – Nate
  • Izabela Vidovic – Via
  • Julia Roberts – Isabel
  • Mark Dozlaw – Doktor
  • Rukiya Bernard – Hemşire
  • Bryce Gheisar – Julian
  • Elle McKinnon – Charlotte
  • Noah Jupe – Jack Will

Mucize Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: