Skip to content

Mükemmel Aile Olma Kılavuzu Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Mükemmel Aile Olma Kılavuzu Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Mükemmel Aile Olma Kılavuzu film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Mükemmel Aile Olma Kılavuzu Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Geçtiğimiz ay 5.sezonu ile alıcı karşısına çıkan Workin’ Moms ile ebeveyn olmanın zorluklarına değinmiştik. O dizide daha çok bir anne gözünden çocuk büyütmenin zorluklarına odaklansak da genel hatlarıyla bir ebeveyn olmanın hem iyi hem de olumsuz yanlarına tanıklık etmiştik. Buradaki olumsuz yanlara örnek olarak da ebeveynlerin kendi içlerinde vermiş oldukları savaşa, mücadeleye ortak olmuştuk. Halihazırda aylar süren doğum öncesi maratonun ardından tekrar işe başlamaktaki sürece, çocuk ihtiyaç ve gereksinimlerini görmüştük.

Ancak hepimiz bir ebeveyn olmanın zorlu yanlarına oradan veya buradan bir şekilde şahit olmaktayız. Özellikle dünyanın genel işleyişinin de değişmesiyle birtakım basmakalıp düşüncelerin geride kaldığına ve daha çok teknolojinin konuştuğu, modernliğin ağır bastığı çocuk yetiştirme sekanslarına rastlıyoruz. Bu noktada da ebeveynlere epey yükün düştüğüne hemfikir oluyoruz.

Mükemmel Aile Olma Kılavuzu Film Yorumu

Dram-aile-komedi temalarıyla karşımıza çıkan The Guide to the Perfect Family filminde de benzer kurgu ve hikâye işlendiğini görüyoruz. İş hayatı yüzünden oradan oraya koşuşturan ebeveynlere ve ergenliği ile ön plana çıkan sınav notları çalıp uyuşturucu içen bir genç kızın yanı sıra önüne koyulan yemekleri yere boca eden bir ufaklığa göz gezdirme fırsatı buluyoruz.

IMDb: 5,0 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Sahneler, klasik bir veli toplantısı izlenimleri sunan görselle başlar. Öyle ki bir grup veli, çocuğu için birtakım isteklerde bulunmaktadır. Çocuğunun mısıra alerjisi olduğunu belirten veli, ekstra yabancı dil isteğinde bulunan veli, spor etkinliklerini arttırmak isteyen veli… bu sahnede de filmin bizlere kattığı bir diğer noktayı ortaya çıkarmaktadır. Ebeveynlerin birçok kriteri arzu ettiğini, her hususun çocuğuyla buluşmasını ve nihayetinde de dört dörtlük bir çocuk hayalini ön görür. Ancak akabinde gelişen sahneyle de çocuklar “dört dörtlük modeline” karşı tepkileri ortaya çıkar. Baskılarla dersten kaytarmaların, not çalmaların hatta uyuşturucunun gençlerle buluştuğunu söyler.

The Guide to the Perfect Family, dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan bir içerik gibi gözükse de belirtmiş olduğum kriterleri ön plana çıkararak hem aile hem de çocuk gözünden gelişen eylemlere odaklanmakta ustaca bir iş çıkartır. Her iki tarafın da haklı olabileceğini ancak bazen eski düzenlerin çocuk gelişimi için daha efektif olduğuna bazı eski yöntemlerin de ailelerin sonsuz isteklerine çare olabileceğini söyler. Sosyal medyanın çarpıklığına, modern iş arkadaşlarının olumsuz getirilerine bakar. Kaçırmayın… Sonuç olarak: 6,5/10.

The Guide to the Perfect Family Filmi Oyuncu Kadrosu

 • Yönetmen: Ricardo Trogi
 • Senarist: François Avard, Jean François Leger, Louis Morisstte
 • Emilie Bierre
 • Louis Morissette
 • Jean-Carl Boucher
 • Catherine Chabot
 • Louise Portal
 • Holden Wong
 • Fayçal Azzouz
 • Thomas Vallieres
 • Gilles Renaud
 • Frank Marrs
 • Alexandre Goyette

Mükemmel Aile Olma Kılavuzu Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: