Skip to content

Münih Savaş Yaklaşıyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Münih Savaş Yaklaşıyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Münih Savaş Yaklaşıyor film konusu, Munich The Edge of War yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Münih Savaş Yaklaşıyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Gelecek kaygısı yaşayan, günlerinin büyük bir kısmını kaotik geçim skandalları ile geçiren ve arda kalan zamanlarda da sosyal gelişimini (vakit kalırsa) daha çok popüler kültürün getirileri olan korku, fantastik, gençlik ya da romantizm ile geçiren bir toplumu düşünecek olursak; yönetmen Christian Schwochow’un 2. Dünya Savaşı konseptli filmine büyük saygı duymamız gerekiyor.

Küresel çatışmaların giderek arttığı ve nereden geldiğinden ziyade nereye gideceğinin ön plana çıktığı bir dönemde, tarih ve kurguyu bu denli iyi harmanlayan bir film ile karşılaşmak da 21 Ocak bülteninin en değerli ürünlerinden biri haline gelmesini de epey açıklar bir konumda yer alıyor. 120 dakikayı aşan süresiyle sıkıcılık kavramına bir nebze giriş yapan Münih: Savaş Yaklaşıyor, genel hatlarıyla siyaset ve savaş konseptli bir dünya yaratsa da dönemin kültürel refahını ayaklar altına alan örneklerden yararlanmaktan vazgeçmiyor. Diğer detaylar şöyle:

Münih Savaş Yaklaşıyor Film Konusu

Robert Harris’in aynı adlı çok satan romanında uyarlanan film, İngiliz diplomat Hugh Legat (George MacKay) ve Alman diplomat Paul Hartman’ı (Jannis Niewöhner) takip ederken, izleyicileri 2. Dünya Savaşı’nın arifesine götürüyor. Ve Adolf Hitler’in Avrupa bazlı planlarından biri olan Çekoslovakya işgali üzerinden şekillenmeler sağlıyor. Bu noktada da üniversite yıllarını Oxford’da birlikte geçiren eski dostlar Hugh ve Paul’u ekrana taşırken siyasi etkenler yüzünden ayrı yollara düşen iki eski dostu büyük bir trajediyi önlemek için tekrar bir araya getiriyor. Genç adamlar; eşlerini, işlerini ya da benliklerini geride bırakarak Hitler’i saf dışı bırakacağı ön görülen belge için yola koyuluyor. İdealist ancak kusurlu lider Neville Chamberlain de hikâyeye yön veren bir diğer isim olacak gibi gözüküyor.

Netflix’in en güncel bir diğer filmi: Bir Garip Akşam Yemeği

Hugh ve Paul arasındaki çalkantılı siyaset ve dostluk ilişkisi, dönemin politik giderleri, ülkeleri derinden yaralayan siyasi yolsuzluklar ve pek çok tarihi dramatik şemayı bünyesine katan Münih: Savaş Yaklaşıyor, tipik bir politik savaş filminden farklı duruyor. Tasvir ettiği dönemin kıvrımlı sokaklarında yürürken tarihi seven ya da sevmeyen pek çok bireyi kendisine çeken büyük bir kıvılcım ile ilerliyor. 120 dakikalık çalışma süresi bir miktar neşe kaybı yaratsa da ikinci perde ile ortaya çıkan şiddet faktörü ile patlama yaşıyor. 7,5/10.

IMDb: 6,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Munich The Edge of War Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • George MacKay – Hugh Legat
 • Jannis Niewöhner – Paul von Hartman
 • Liv Lisa Fries – Lenya
 • Nick Wymer – Maitre D’
 • Jessica Brown Findlay – Pamela Legat
 • Raphael Sowole – Cecil Syers
 • Jeremy Irons – Neville Chamberlain
 • Mark Lewis Jones – Sir Osmund Cleverly
 • Alex Jennings – Sir Horace Wilson
 • Ludwig Simon
 • Nellie Thalbach

Münih Savaş Yaklaşıyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: