Skip to content

My Amanda Film Konusu ve Yorumu – Netflix

My Amanda Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. My Amanda film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

My Amanda Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix kapak fotoğrafındaki ikili için bahsederken, onların çok iyi arkadaş olduğunu söylüyor. Her koşulda; iyi veya kötü durumda birbirlerinin yanlarında olduğunu belirtiyor. Bütün gelişmeleri birbirleri ile paylaştığını ve yol haritalarını ortaklaşa çıkardıklarını ima ediyor. Hal böyle olunca da gözler sıkı sıkıya bağlı iki dostu arıyor. Ve sahnelerin açılmasıyla birlikte Amanda ve TJ ortaya çıkıyor.

15 Temmuz itibariyle platformda paylaşılan Netflix Filipin filmi My Amanda, kısa konuda da görüldüğü üzere “sıkı dostları” takip eder. Eğlenceli ve kahkahanın bol olduğu ilk sekansların ardından ikili arasındaki olası bağlar, gelişmeler, düşünceler ortaya çıkmaya başlar. Halihazırda kendileri de bize yardımcı olmaktadır. 10 yıldır birlikte olduklarını ve iyi-kötü fark etmeksizin omuz omuza olduklarına inandırırlar.

My Amanda Film Yorumu

90 dakikalık çalışma süresinin ilk yarısı, ikilinin dostluk perspektifiyle yoluna devam eder. Bunalım geçirmemize sebep olacak gülüşmeleri, muhabbetleri ile uzun yolculuklarına ortak olmamız gerekmektedir. Filmin ikinci yarısı ile ikili arasında “biz gerçekten dost muyuz?” ibaresi cereyan etmeye başlar. Ve nihayetinde de aşk kültürünü anımsatan sekanslar ortaya çıkar.

My Amanda, konsepti gereği kesinlikle kötü bir içerik değildir. Gündelik hayatlarda da sıkça yaşanan önce dostluk sonra aşk kavramının bir yansıması işlenmektedir. Başrollerini Alessandra de Rossi (aynı zamanda yönetmen) ve Piolo Pascual gibi sinema dünyasının yeni yeni tanıdığı isimlerle doldurarak genel çerçeveden olumlu bir işe imza atmaktadır. Ancak My Amanda 90 dakikalık bir boşluk sunmaktadır.

Özellikle ilk yarısındaki gereksiz alt metinleri, uzun uzadıya süren dostluk konuşmaları bayatlığın zirve yaptığı sekanslardır. Bu sebeple de orijinallikten uzak, oldukça sıradan hissettiren bir akışı bulunmaktadır. İkinci perde ile başlayan aşk sahneleri içleri kıpırdatmaya çalışsa da ilk yarıdaki ortalama altı performans, hikâyenin bütün sadeliğini bozmaktadır. Bana kalırsa şans vermeyin. Ancak aşağıdaki fragman aracılığıyla daha net fikir elde edebilirsiniz.

Çok daha başarılı bulduğum filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb: 3,5

My Amanda Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: