Skip to content

My Name Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

My Name Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. My Name dizi konusu, yorumu, incelemesi, Undercover eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

My Name Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Undercover dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Netflix Kore’nin Squid Game ile icra ettiği sanat, hemen hemen herkesi malumu. Yüksek izlenme oranları, akıl almaz uçuk gelirlerin yanı sıra işlediği konu gereği günümüzün en çok izlenen dizileri arasında listenin başında yer almaktadır. Günümüz dünyasının çarpık düzenini ekran başına birebir yansıtmasına ilaveten de sürükleyici ve akıcı oluşuyla, popüler kültür kavramının ispatını yapmaktadır.

Ve bana göre ayda onlarcası ile tanıştığımız bayat hissi veren -istisnalar hariç- k-dramalardan çok daha fazla olumlu düşünceler hissetmemize, çok daha akılda kalıcı alt metinleri takip etmemize olanak sağlamaktadır. Her ne kadar k-dramaların yeri farklı olsa da her ay onlarca dram merkezli içerik izlemektense birkaç ayda bir Squid Game’e benzer proje ile karşılaşmak daha anlaşılır bir konumdadır. Bu cümleyi özetleyecek en güzel gelişme ise yine Netflix Kore tarafından inşa edilen My Name’in cereyan etmesidir. Squid Game’i sevmemize yardımcı olan aksiyon, macera, ölüm-kalım savaşı bu kez My Name ile gerçekliğe dönüşmektedir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Netflix’in 15 Ekim’de alıcı karşına çıkardığı My Name merkezine Ji-u Yun ismindeki liseli genç kızı almaktadır. Hal ve davranışlarından anlaşılacağı üzere, öfkesi ve nefretiyle evdeki karanlık ortamın mimarlarından birisidir. Ancak evi karanlık hale getiren tek kişi kendisi değildir. Uyuşturucu ile yatıp borçlularla kalkan babası, önce genç kızına akabinde de ev huzuruna epey zarar vermektedir. Genç kızın okulda dışlanıldığı, aşağılandığı ve her gününü kavga ile geçirdiği bilgiler ise karanlık boyutun küçük dokunuşlarıdır.

My Name Dizi Konusu

Siyah ve gri tonlarıyla ilk dakikaları kusursuz geçiren My Name kıvrım noktasını yine baba ile kız arasında yaşanacak olayla gerçeğe dönüştürür. Ji-u Yun’un babası henüz kim olduğunu bilmediğimiz adamlar tarafından öldürülecektir. Ji-u Yun’un intikam savaşı ise kalan bölümlerin akıcı temposunu sağlayacaktır.

Kore’den nefis bir dizi daha: The King’s Affection

Yönetmenliğini Jin-min Kim’in senaristliğini Ba-da Kim’in üstlendiği Undercover, zehir zemberek kelimesinin olumlu karşılığını ekranlara taşımaktadır. Halihazırda öfke, nefret saçan bir liseli kızın bir nevi savaş makinasına dönüşmesini arzuladığında genç kızı Kore’nin en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin yanına taşır. Genç kızın ilgilendiği gelişme ise uyuşturucu kavramında ziyade kartelin yırtıcı dövüş eğitimleridir. Yumruk, dayak yiye yiye bükülmez bileğe dönüşen Ji-u Yun, ilk önce babasını kimin öldürdüğünü bulacak. Ve devamında da bu görev için polis akademisinin içine yerleşecektir.

Ağlamaklı gözler yerine kanı temsil eden kırmızı tonu, boğucu romantizm yerine hırs, intikam, nefret, kini merkezine alan dizi bir Squid Game etmese de 8 bölüm boyunca sürecek ateşli bir mücadeleyi işlemektedir. Squid Game ile benzer konuları işlememesine karşılık… Yine başarılı bir senaryo ile Netflix ve Kore nezdindeki sükseli içeriklerin arasına ismini yazdırmayı garantilemektedir. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 7,5/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Diğer Kore dizi incelemeleri için takipte kalınız…

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Undercover Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • So-hee Han – Ji-u Yun
  • Ahn Bo-Hyun – Pil-do Jeon
  • Yull Jang – Gang-jae Do
  • Sang-ho Kim – Gi-ho Cha
  • Hak-ju Lee – Tae-ju Jung
  • Hee-soon Park – Mu-jin Choi
  • Rich Ting – Mu-jin Choi ve diğer.

My Name Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: