Skip to content

My Unorthodox Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

My Unorthodox Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. My Unorthodox Life dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

My Unorthodox Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Bugüne kadar Ortodoks Yahudi topluluklarını gözler önüne seren ve gelenek-görenekleri hakkında detaylı imgeler sunan pek çok yapıma şahit olduk. Her bir kültürde olabilecek farklı dokunuşlara, hayat çizgilerini ortaya çıkaracak inançlara ve diğer birçok kalıplaşmış yaşam kriterlerine gerek internet aracılığı ile gerekse -bugünkü diziden bağımsız- Shtisel ile tanıklık ettik. Her birinde farklı başrol ve görsellerle karşılaşsak da neredeyse hepsinde kendilerine özgü kurallara ortak olduk.

Ancak her birisinde inşa edilen Ortodoks kavramına göz attık. Netflix’in 14 Temmuz itibariyle platformda paylaştığı My Unorthodox Life ile bu kez tabularını yıkan, Ortodoks topluluğundan ayrılarak kendisine yepyeni bir hayat kuran bir kadını mercek altına aldık. Elite World Group isimli model ajansının CEO’luğunu üstlenen Julia Haart’in hayat değişimine odaklandığımız belgesel dizisinde dikkat çeken diğer detaylar şöyle:

My Unorthodox Life Dizi Konusu

Julia Haart, oldukça iddialı sözleriyle hikâyeye start vermektedir. Öyle ki kendisinin yıllarca topluluk içinde bulunduğuna ve bütün düşünce-inanç sistemini benimsediğini söylemektedir. Özellikle kadınlara karşı uygulanan katı kurallara dikkat çekerken tek bir kelime etmeden, kültüre inanarak hayatına devam ettiğini belirtir. Akabinde evlenir ve aynı hayata kocası vasıtasıyla devam etmektedir. Sonrasında da çocukları olur. Ve aynı düzen ve kurallar çerçevesinde onların da hayatlarına topluluk hayatını yıkmaya başlar.

Yıllarca intihar etmişim… Şeklindeki açıklama ile de yıllar sonra topluluktan uzaklaşma sebebini ortaya koymaktadır. Çektiği zulümlere, acılara, aşağılanmalara dayanamadığını ve ufak kaçış planını günden güne işleyerek finali getirdiğini söylemektedir. Kaçış için ihtiyaç olacak parayı çeşitli yerlerde gizlice çalıştığını belirtir. Ve nihayetinde de artık ayakları yere basan ve son derece başarılı iş kadını olur. CEO’luğunu üstlendiği şirketin vazgeçilmez kişisi, aranan kanıdır.

My Unorthodox Life dokuz bölüm boyunca ne anlatıyor? Benzeri sorunun cevabı ise Haart’ın çocuklarıyla karşılanmaktadır. Haart merkezli bir başlangıcın ardından 4 çocuğu üzerinden birtakım hikayeler ortaya atılmaktadır. Annesinin geçmiş ve bugünü ile olan standartlarına, kendilerinin yeni bir hayata kucak açışlarına ve halen daha Ortodoks topluluğunu benimseyen çocuklardan birine ayna tutulmaktadır. Sonuç olarak da herhangi bir eleştiri yönetmeden ya da doğru tarafın ne olduğunu kendilerince açıklamaya çalışan bir grubun söyleşi tarzındaki konuşmaları cereyan etmektedir. Bir diğer deyişle ve Haart’ın kendi ifadesiyle; sıfırdan, moda patronu olmanın hikayesi kaleme alınmaktadır. Şans verilir.

Belgeselin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

My Unorthodox Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: