Skip to content

Mytho Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Mytho Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Mytho dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer yeni içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Mytho Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix kataloğunu veya bu sitedeki incelemeleri yakından takip edenlerin bileceği üzere, Netflix Fransa özelindeki içeriklerin sayısı her gün artıyor. Sadece birkaç gün önce paylaştığım ve son derece başarılı bulduğum aile-dram-komedi konseptli Family Business’ın ardından yine nispeten keyifli dakikalar sunan Mythomaniac’ı izlemek kataloğun geniş yelpazesi hakkında detaylı bir fikir sunuyor.

Üstelik Mytho; Lupin, Mortel, The Forest gibi karmaşık dünyalara işaret eden dizilerin aksine günümüz dünyasında sıkça rastladığımız aile problemleri konseptiyle çeşitlilik açısından da önemli bir pozisyonda yer alıyor. Ve sanırım bu aile kriteriyle de 2.sezonu için şimdiden sabırsızlanmamıza ön ayak oluyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Mytho’nun merkezinde hepimizin yakında tanıyabileceği Elvira isimli bir kadın yer almaktadır. Kendisi bir iş kadını, anne, eş olmasının yanı sıra hizmetçi, ara bulucu, her zaman pozitif düşünen, yardımsever bir insana işaret etmektedir. Sabah erkenden kalkıp günümüz dünyasının aykırı olarak nitelendirdiği 3 çocuğa itaat etmesine ilaveten besleme, büyütme gibi temel ihtiyaçları da kocasının desteği olmadan sağlamaktadır. Nispeten lüks bir yerleşkede yaşamalarının getirisiyle modern bir aile yakıştırmasına uymalarına karşılık Elvira’nın karşı komşularına olan kıskançlık seviyesi de gözlerden kaçmamaktadır.

Mytho Dizi Konusu

Mytho’nun akış içerisinde ritmini bulması epey uzun sürmektedir. Elvira’nın bunalımlı dünyası net bir dille ifade edilse de aile içindeki sırlar, dedikodular, bencillikler hat safhaya ulaştığında ivmelenme krizi de çözülmeye başlanır. Ancak 1 sezon boyunca idare etmemiz gereken bir durum vardır ki. O da halihazırda Mytho’nun genel çerçevesini oluşturmaktadır.

Apple TV+’ın yeni dizisi: Acapulco

Kocasının yetersiz sevgi ve ilgisinden epey canı sıkılan Elvira, kanepenin altında bulduğu farklı tarzdaki bir bileklikle kocasının kendisini aldattığını düşünür. Zaten sorunlu bir ritüele sahip olan Elvira, kocasının bu davranışı karşısında akıl almaz bir eylem gerçekleştirir. Ve kendisinin meme kanseri olduğunu söyler. Haliyle kocası bu bilgiyi öğrendikten sonra tamamen farklı bir karaktere bürünür. Yatağa kahvaltı, çocuklara sonsuz ilgi…

Yaratıcılığını Anne Berest ve Fabrice Gobert’in üstlendiği Mytho, Elvira’nın etik dışı oyunuyla birlikte aile içindeki gelişmelerin etkilerini daha etkileyici yollarla incelemeye başlar. Bu durum her ne kadar yalandan ortaya çıksa da aile içerisindeki değişim, ilk başta bütün bireylerin yararına gibi gözükür. Fakat günler geçtikçe iyiliğin arkasında çok daha büyük bir çukur yattığı anlaşılacak. Ve ipin ucu kaçacaktır. Aile dramalarından keyif alanların severek izleyeceğini düşündüğüm bir dizi… Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 6,8

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Marina Hands – Elvira
  • Mathieu Demy – Patrick
  • Marie Drion – Carole
  • Jérémy Gillet – Sam
  • Zelie Rixhon – Virginie
  • Jean-Charles Clichet – Jeff
  • Julia Faure – Isa

Mytho Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: