Skip to content

Nasıl Süper Kahraman Oldum Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Nasıl Süper Kahraman Oldum Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Nasıl Süper Kahraman Oldum film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Nasıl Süper Kahraman Oldum Film Konusu ve Yorumu – Netflix

How I Became a Super Hero film inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

  • Marvel ve DC ile başlayan süper kahraman-fantastik temalı filmlerin farklı konseptlerle tüm dünyaya yayılıyor olması, sinema kültürü için önemli bir noktaya işaret ediyor.
  • Hafızalara kazınan Amerika ve Hollywood damgası, yerini diğer ülkelere bırakma aşamasına gelirken; geçtiğimiz günlerde yayınlanan Rus yapımı Komiser Grom Veba Doktoru türün farklılığı için büyük önem teşkil ediyor.

9 Temmuz 2021 itibariyle izleyenlerle paylaşılan “Nasıl Süper Kahraman Oldum” da yukarıda belirtmiş olduğum ifadeleri kanıtlar niteliğiyle gün yüzüne çıkıyor. Douglas Attal yönetmenliğindeki film, fantastik-süper kahraman çerçevesi ile oluşturulan ilk Fransız yapımı içerik olarak tarihe kazınıyor. Diğer detaylar şöyle:

Nasıl Süper Kahraman Oldum Film Yorumu

Nasıl Süper Kahraman Oldum, günümüzün çağdaş şehirlerinden olan Paris’in renkli caddelerinden görüntülerle startını alır. Ancak ufak bir farklılık vardır ki o da halk içerisine karışan -neredeyse- bütün insanların birer süper kahraman olmasından ortaya çıkar. Hepsinin farklı güçleri, envanterleri olduğu gibi çoğu birbirleriyle savaş halindedir. Ki bu gelişme, Paris’teki artan suç oranının sebebini açıklamaktadır. Teğmen Moreau ve ortağı Schaltzmann, Paris’i yerle bir eden ve bireyleri süper kahramana dönüştüren ilacın peşine düşecektir. Ve böylece insanlık için savaş vereceklerdir.

Netflix’ten ilgi çekici bir anime: Resident Evil Infinite Darkness

How I Became a Super Hero ile metaforik ve meydan okuyucu bir hava seziyor olmak, filmdeki en kaliteli, en farklı hissettiren unsurlardan birisidir. Attal, süper kahramanları farklı bir betimleme ile izleyen karşısına çıkartmaktadır. Onlara birer -normal- insan gibi yaklaşarak basketbol antrenörlüğü yaptırmakta, sıradan hayat rutinleriyle donatmakta ve hatta psikolojileri bozulduğu için psikiyatriste yönlendirmektedir. Diğer filmlerdeki gürültülü senaryo How I Became a Super Hero ile daha derinden etkileyen ve şüphesiz ki sıra dışı bir bütünlüğe emanet edilmiştir.

90 dakikalık tutumlu bir hikaye sunan filmde dikkat çeken bir diğer kriter ise Teğmen Moreau’ya hayat veren Pio Marmai’nin olağanüstü performansıdır. Silik ve bitik bir karakterden çığ açan bir karaktere dönüşü beklenildiğinden büyük bir etki yaratır. Ortağı ile sıra dışı bir göreve kalkışmalarına ilaveten insanlık için umut vaat eden tek gerçektir. Kaçırmayın. Pişman olmazsınız. Sonuç olarak: 7/10. Öyleyse sizlere iyi seyirler…

IMDb: 7,3

How I Became a Super Hero Filminde Görev Alan Diğer Oyuncu ve Karakterler

  • Pio Marmaï – Gary Moreau
  • Leïla Bekhti – Callista
  • Vimala Pons – Cécile Schaltzmann
  • Swann Arlaud – Naja
  • Mehdi Boudina – Alex
  • Cartman – Lorenzi
  • Clovis Cornillac – Gigaman
  • Farid Afifi – Pompier

Nasıl Süper Kahraman Oldum Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: