Skip to content

Nasipse Olur Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Nasipse Olur Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Nasipse Olur film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Nasipse Olur Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın senaristliğini Barış Başar’ın yaptığı Nasipse Olur, romantik-komedi temasıyla karşımıza çıkarken izleyenlere keyifli dakikalar sunmayı amaçlamaktadır. Algı Eke ve Burak Sevinç gibi genç oyuncularıyla günümüz genç neslinin sorunlarına odaklanırken Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi sinema geçmişi başarılarla dolu olan oyuncularla da “tipik anne” esintileri sunar. Nihayetinde ağızda keyif veren bir tat bırakırken izleyenleri günümüzün çalkantılı dakikalarından ayırmayı başarır. Diğer detaylar şu şekilde:

Sahneler, Günfer isimli genç bir kızın tanıtımıyla başlar. Kısa süre önce babasını kaybeden genç kız hayatını annesiyle sürdürürken, geçim derdi sıkıntısına düşer. Halihazırda bir ekmek fırınları olsa da dükkân amcası yüzünden borç batağında yüzmektedir. Kumar borcu ödenmez bir hale gelmiş ve alacaklılar kapılarından ayrılmamaktadır.

Nasipse Olur Film Konusu Yorumu

Günfer karakteri anlatılmakla bitmez. Asabi, sinirli, hazırcevap gibi gibi kendisine söylenmesi gereken pek çok kritere sahip olsa da hırsları ve gözü pek görünüşü daha ağır basmaktadır. Bir yandan ekmek fırınını idare etmeye çalışırken bir yandan da hayali olan pastacılık işine vakit ayırmaya çalışır. Bu sebeple iş arayışına girmekte fakat herhangi bir olumlu dönüş alamamıştır. Bir yandan da nişanlısı ile ilişkilerine göz atmamıza izin verir. Nişanlısı ile bir hayat kurmanın, gelecek kurmanın derdi içerisinde kıvranırken Enver’in kendisini aldatmasıyla yüzüğü atar.

Hikâyenin diğer ana karakteri Gökhan, Günfer’in tam tersi özelliklere sahiptir. (ne kadar da şaşırtıcı dediğini duyar gibiyim) Aile zengin; güvenlikler, arabalar, bolca para ve akabinde de hayalleri olan bir oğlan. Gökhan. Genç adam, otel-restaurant açabilmek için büyük mücadele etmektedir. Bu sebeple aile ile ilişkileri bir nebze gerilemekte ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışmaktadır. Ancak “tipik anne” rolünü muhteşem oynayan sayın Nur Sürer devreye girerek, oğluna verilen bütün imkanları kısıtlar. Kredi kartları, yüklü miktarda para, tapulu yerler… Üstüne bir de “1 hafta içinde bir kız bulup evleneceksin” demez mi?

Eğlenceli bir akışa sahip olan Nasipse Olur, oldukça vasat gözüken konusuna ve yorumlarına rağmen beklenilenden kaliteli bir işe imza atar. Özellikle Günfer karakteriyle ritmini bulurken Günfer ve Gökhan’ın pastacılık işi üzerine bir araya gelmesiyle taşları yerine oturtmayı başarır. Böylece ikili arasında hararetli dakikalar yaşanırken izleyenler -bence- komik bir hikayeyle tanışmış olur. Yer yer sürpriz mesajlarıyla (sonuyla), Boyabat’ın zevk veren görsel manzaralarıyla, günümüz Türkiye’sinin can yakan sorunlarıyla ve nihayetinde de tatlı komedi bir romantik hikayesiyle neşeli dakikalara sahne olur. Bence göz atmalısınız.

Diğer bir film önerisi: Ailem Robotlara Karşı

Bugün itibariyle Netflix’te izlenime sunulan filmin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

  • Algı Eke – Günfer Öztürk
  • Burak Sevinç – Gökhan Hancioglu
  • Nur Sürer – Neriman Hancioglu
  • Zeyno Eracar, Erdem Baş, Ünal Yeter, Barış Başar, Hakan Bulut, Yeşim Dalgıçer, Selahattin Taşdöğen, Kıvanç Baran Arslan

Nasipse Olur Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: