Skip to content

Navillera Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Navillera Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Navillera dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Navillera Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Duk-Chool, yıllarca süren çalışma maratonunun ardından emekliğinin tadını çıkartmaya çalışan yaşlı bir birey olarak karşımıza çıkar. “Çalışmaktan hayatımı yaşayamadım” şeklindeki açıklamasıyla 3 çocuk büyütmenin zorluklarına değinir. Kısacası eşi ile birlikte yememiş yedirmiş, içmemiş içirmiştir. Aylar yılları takip etmiş. Ve artık tamı tamına 70 yaşına gelmiştir.

Yakın arkadaşlarıyla olan görüşmesinde, emekli olduğunda daha çok sıkılmaya başladığını belirten yaşlı adam her gününü çeşitli aktivitelerle doldurma hayali kursa da içinde ukde kalan tek bir eylem bulunmaktadır. Dans etmek. Yıllar evvel babası ona dans etmeyi yasaklamış ve böylece gençlik hayalini gerçekleştiremeden 70 yaşına adım atmıştır. Ancak Duk-Chool, yaşını aldırış etmeden yeni bir serüven başlayacaktır. İlgiyle takip ettiği, içini kıpır kıpır eden baleyle yeni bir hayata merhaba diyecektir.

Navillera Dizi Konusu Yorumu

Hikâyenin diğer ana kahramanı olarak karşımıza çıkan Chae-Rok, Duk-Chool’un aksine oldukça genç ve bale için biçilmiş kaftandır. Atletik ve her türlü branşla ilgilenmeye ideal bir duruşu vardır. Ancak, hayatın zorlu kıvrımları genç çocuğun yakasını bırakmamaktadır. Annesi yıllar evvel ölmüş ve babası işlediği suç yüzünden hapishanededir. Yakın bir tarihte tahliye edilecek olması genç çocuk üzerinde değişik baskılar yaratmaktadır. Fakat önünde başarması gereken bir seçme sınavı ve inşa etmesi gereken bir gelecek bulunmaktadır.

Diğer K-drama önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Duk-Chool ve Chae-Rok isimli bireylerin tanıtılmasının ardından hız kazanan dizi; pek çok kaliteli unsuruyla ön plana çıkar. K-dramalarda sıkça gördüğümüz yavaş tempo Navillera ile tekrar karşımıza çıkarken sakin ve sade temposuyla göz kamaştırır. Her iki bireyin başta aile yaşantısı olmak üzere; hayalleri, pişmanlıkları, gündelik işlerine değinir. Akabinde de iki kişi arasında benzerliklerle olay örgüsünü inşa etmeye başlar.

Navillera, belki de son aylardaki en iyi K-dramalardan biri olmaya aday bir performans sergiler. İçten ve samimi duruşunun yanına birbirine hem çok benzeyen hem de hiç benzemeyen karakterleri yerleştirerek olağan bir hayat akışı sunar. Bu süre zarfında tek bir olumsuz yönü bulunmaz. Üstelik akıcılığı ve sürükleyiciliği ile birçok diziyi arkada bırakır. Kaçırmayın…

IMDb: 8,9

2021 yapımı dizide karşımıza çıkan oyuncular ve karakterleri şu şekilde:

 • Park In-Hwan – Duk-Chool
 • Song Kang – Chae-Rok
 • Hong Seung-Hee – Eun-Ho
 • Na Moon-Hee – Hae-Nam
 • Shin Eun-Jung – Kim Ae-Ran
 • Kim Tae-Hoon – Ki Seung-Joo
 • Yoon Ji-Hye – Eun So-Ri
 • Jung Hae-Kyun – Sim Sung-San
 • Kim Soo-Jin – Sim Sung-Sook
 • Jo Bok-Rae – Sim Sung-Gwan
 • Lee Hwa-Ryong – Oh Joong-Sik
 • Jung Hee-Tae – Byeon Young-Il

Navillera Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: