Skip to content

Netflix Yapımı Atiye Dizi Konusu ve Yorumu | Atiye Dizi İncelemesi

atiye dizi konusu ve yorumu

İlk sezonunu yayınlandığı tarihte bitirdiğim ve bugün itibariyle 2. sezon fragmanı yayınlanan Atiye Dizi Konusu ve Yorumunu sizler için hazırlamaya karar verdim. Netflix’in önemli miktarda yatırım yaptığı ve gerek reklamlar ile gerekse izlenme sayısı ile büyük ölçüde gelir elde ettiği dizinin 2.sezonu 10 Eylül’de diziseverler ile buluşuyor. Gelin şimdi, dizinin oyuncuları kimler, dizi ne anlatıyor gibi soruların cevaplarına bakalım.

İlginizi Çekebilir: Making a Murderer

Atiye Dizisi Oyuncu Kadrosu

Beren Saat – Atiye

Melisa Şenolsun – Cansu

Metin Akdülger – Ozan

Mehmet Günsür – Erhan

Tim Seyfi – Serdar

Hazal Türesan – Hannah

Meral Çetinkaya – Zühre

Başak Köklükaya – Serap

Civan Canova – Mustafa

Cezmi Baskın – Öner

Sibel Melek – Seher

İlginizi Çekebilir: En İyi Black Mirror Bölümleri

Atiye Dizi Konusu

Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi konumunda bulunan Atiye, konusu bakımından mistik bir olay döngüsünü ele alıyor. Sıradanlaşmış mutlu aile tablosu ile başlıyor dizi. Atiye, sevgilisi Ozan ve ailesi, hayatlarına mutlu bir şekilde İstanbul’da devam ediyor. Bu karakterlerin dışında, kazı çalışmalarından sorumlu Erhan isminde bir arkeolog bulunuyor. Erhan, dünyanın eski tapınaklarından olan Göbeklitepe’de bir kazı çalışması yürütüyor. Olaylar bu tapınaktaki gizemli olaylar ile şekillenmeye başlıyor.

Esrarengiz bir şekilde hayatları kesişen Atiye ve Erhan’ı, heyecanlı ve gizem dolu bir serüven bekliyor. Erhan yapılan kazı sonucunda bulduğu bir sembol ile Atiye’yi bu tapınakla ilişkilendiriyor. Hayatı tepetaklak olan Atiye, kendini bu akıl almaz gerçeklerin içinde buluyor. Geçmişi ile ilgili sıra dışı bilgiler öğrenen Atiye, geçmiş ve gelecek arasındaki bağı anlamaya çalışıyor…

Açıkçası benim ikinci sezonunu merakla beklediğim dizilerden diyebilirim. Her ne kadar Beren Saat’ı ve oyunculuğunu çok beğenmesem de; Hakan Muhafız’dan sonra daha iyi bir yapım olduğunu düşünüyorum. Senaryonun bazı kısımlarında kolaya kaçma sonucu oluşan hatalar yok değil fakat ben bir oturuşta kolaylıkla bitirdiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

İzlediğim diziler arasında ne “en iyileri” arasına, ne de “en kötüleri” arasına yazamam. Çayınızı, kahvenizi alıp vakit geçirebileceğiniz, yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve bölümlerin ortalama uzunluğu 45 dakikadan oluşuyor. Bir bilemediniz iki günde dizi rahatlıkla bitiyor. Buna ilaveten, dizinin ilk sezonun son bölümü akıllarda soru işareti oluşturarak bitmişti. Bana göre bu faktör de dizinin 2.sezonu için olumlu düşünceler yaratıyor. Gözünüz çok yükseklerde olmasın fakat boş vaktiniz varsa açıp izleyebilirsiniz. İyi Seyirler!

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: