Skip to content

Netflix’te Bulunan En İyi Korku Filmleri Listesi

İnsandan insana değişen film türünün en belirleyici türü olarak korku filmleri gösteriliyor. Filmin başına oturana kadar kırk takla attığımız korku filmleri, oturduktan sonra da kolay kolay bırakılmıyor. Tek başınıza ya da daha çok kalabalık ortamlarda tercih edilen korku filmleri, yıllardır süre gelen önemli bir izlenime sahip. Kimisinin korkutuculuğu tek seferde biterken kimisi ise çeşitli arkadaş grubuyla birçok kez izlendiğinde bile yürekleri hoplatıyor. Sayısız korku filmini bir arada barındıran Netflix, korkuseverler için maden niteliğinde. Aralarından bazılarını seçtiğim; Netflix’te Bulunan En İyi Korku Filmleri Listesi sizlerle.

Netflix’te Bulunan En İyi Korku Filmleri

1- The Evil Dead (Şeytanın Ölüsü)

IMDb: 7,5

Yapım Yılı: 1981

Yönetmen: Sam Raimi

Oyuncu Kadrosu: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich, Betsy Baker

Gezi amaçlı ormanın derinliklerine giden beş arkadaşı korku dolu günler beklemektedir. Buldukları çeşitli eşyalar yüzünden orman, gerilim dolu dakikalara sebep olur. Vakit geçtikçe orman ve insanlar çığırından çıkar. Ve sizlere akıl almaz dakikalar yaşatır. 1 saat 57 dakikalık film, listede IMDb puanına göre birinci sırada yer alıyor.

2- Train to Busan (Zombi Ekspresi)

IMDb: 7,5

Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Sang-ho Yeon

Oyuncu Kadrosu: Yoo Gong, Soo-an Kim, Yu-mi Jung

Klasikleşmiş zombi virüsü eseri fakat yapım ve oyunculuk bakımından izlenecek türde. Kızını, eşinin yanına götüren ana karakter, Busan trenine bindiklerinde zombi virüsüne yakalanmış bir kadınla karşılaşırlar. O dakikadan sonra yolcuları çeşitli hayatta kalma mücadeleleri beklemektedir. Film 2 saat 1 dakikadan oluşuyor.

3- The Wicker Man (Gizemli Ada)

IMDb: 7,5

Yapım Yılı: 1973

Yönetmen: Robin Hardy

Oyuncu Kadrosu: Christopher Lee, Edward Woodward, Britt Eklund, Diane Cilento…

Neil isimli dedektif, gizemli bir olaya çözmek üzere İskoçya’ya gider ve esrarengiz bir şekilde kaybolduğu ihbar edilen bir kız için soruşturma başlatır. Yerli halkın söyledikleri ise çok şaşırtıcıdır. Sözde kayıp olan kız aslında hiç var olmamıştır. Pagan inancına sahip yerli halk, kızın varlığını kabul etmemektedir. Halk ve Pagan inancıyla ilgili derinlemesine soruşturma yürüten Neil, zorlu süreçlerle karşılaşacaktır. Film 1 saat 40 dakikadan oluşmaktadır.

4- Poltergeist (Kötü Ruh)

IMDb: 7,3

Yapım Yılı: 1982

Yönetmen: Tobe Hooper

Oyuncu Kadrosu: JoBeth Williams, Craig T. Nelson, Beatrice Straight

Mutlu mesut bir şekilde hayatına devam eden ailenin başına birden kötü olaylar gelmeye başlar. Evin en küçük çocuğu evde bazı varlıkların olduğunu görmeye başlar ve birden kaybolur. Geçmişle çeşitli bağlantıları olan ev, o aile için artık bir kâbustan farksız değildir. Film 2 saatten oluşmaktadır.

5- The Witch

IMDb: 6,9

Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Robert Eggers

Oyuncu Kadrosu: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie, Harvey Scrimshaw

Eski tarihlerde yaşamlarını sürdüren beş çocuklu bir aile, diğerlerinden bağımsız olarak ormanın içinde yaşamaktadırlar. Dinlerine sıkı bir şekilde bağlı olan ailenin çocukları değişik hareketlerde bulunmaya başlarlar. Doğumu yeni gerçekleşen bebekleri ortadan kaybolur, ikizler garip şarkılar söylemeye başlar ve kızları değişik ilahiler duyduğunu söyler. Filmin süresi 1 saat 33 dakikadır.

6- Under the Shadow (Korkunun Gölgesi)

IMDb: 6,9

Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Babak Anvari

Oyuncu Kadrosu: Narges Rashidi, Avin Manshadi, Bobby Naderi

Zorlu İran-Irak savaşında, kocasının göreve gitmesi yüzünden kocasından ayrı kalan anne ve çocuk, savaşın verdiği korku yetmezmiş gibi; savaşın üstüne ilave olarak apartmanda tek başına kalan anne ve çocuk, doğa dışı varlığın verdiği korkuyla da mücadele etmek zorundadırlar. Filmin süresi 1 saat 24 dakikadır.

7- Insidious (Ruhlar Bölgesi)

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: James Wan

Oyuncu Kadrosu: Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins, Lin Shaye…

Türündeki birçok filmi geride bırakarak, elde ettiği hasılatla önemli bir yere sahip olan film bugün hala en çok izlenen korku filmleri arasında yerini almaktadır. Diğer filmlerde de olduğu gibi, aile bu yapımda öne çıkıyor. Yeni bir eve taşınan aileyi korku dolu günler bekliyor. Karısının yoğun çabasına rağmen evde kalmaya devam eden aile, oğulları komaya girmesiyle karşılaşır, tuhaf sesler duyar. Bunun üzerine eve medyum gelir… Film 1 saat 42 dakikadan oluşuyor.

8- Sinister (Lanet)

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2012

Yönetmen: Scott Derrickson

Oyuncu Kadrosu: Ethan Hawke, Juliet Rylance, James Ransone

Suç yazarı olan Ellison, işlenen cinayetleri kitabına yazabilmek adına ailesiyle birlikte seyahat etmektedir. Tuttukları dairede daha önce yaşamış olan herkes hayatını kaybetmiştir. Evin gizemli yerlerini arayan yazar bir kutu bulur ve içindeki kasetler pek de iç açıcı değildir. Kutu, daha önce burada hayatını geçirmiş olan insanların, işkence ve ölüm kasetleriyle doludur. Bunun üstüne yazar araştırmalara başlar. Film 1 saat 50 dakikadan oluşuyor.

9- The Invitation (Davet)

IMDb: 6,6

Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Karyn Kusama

Oyuncu Kadrosu: Logan Marshall-Green, Tammy Blanchard, John Carroll Lynch

Yakın zamanda büyük bir olay sonrası çocuklarını kaybeden çift (Will ve Eden), büyük bir hüzüne uğrar. Bu ölümün üstüne Eden ortadan kaybolur ve ilişkileri son bulur. İlerleyen zamanlarda bir davette yolları tekrar birleşen Will ve Eden gerilim dolu sahneler yaşayacaklardır. Filmin süresi 1 saat 40 dakika.

10- Candyman (Şeker Adamın Laneti)

IMDb: 6,6

Yapım Yılı: 1992

Yönetmen: Bernard Rose

Oyuncu Kadrosu: Virginia Madsen, Xander Berkeley, Tony Todd

Yerel efsaneler üzerine araştırma yapan Helen, sıradaki hedefi olarak Candyman’i belirler. Candyman isimli mitolojik karakter bir köle olup, bir kadına şiddet uygulamasından dolayı öldürülür. Söylenene göre aynanın karşısına geçip 5 kez Candyman derseniz, Candyman size gelmektedir. Araştırmacı öğrencimiz Helen bu efsaneyi hiçe sayar ve durmak bilmeyen cinayetler gerçekleşmeye başlar. Film 1 saat 41 dakikadan oluşuyor.

Netflix’te Bulunan En İyi Korku Filmleri Listesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d