Skip to content

Never Have I Ever Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Never Have I Ever Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Never Have I Ever dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Never Have I Ever Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in gençlik temalı dizileri kaldığı yerden devam ediyor. 2020 yılında yayınlanan ilk sezonun ardından benzer türdeki diğer örneklerden sıyrılan Never Have I Ever, ergenlikten sıyrılmaya çalışan 15 yaşındaki bir kızı takip ediyor. Doğup büyüdüğü Hindistan macerasının ardından ailesiyle birlikte Amerika’ya taşınan Devi, kendisini kültürler arası savaşın içinde buluyor. Diğer detaylar şöyle:

Yaratıcılığını Mindy Kaling ve Lang Fisher’ın yaptığı Netflix dizisi Never Have I Ever, dram, ölüm, yalnızlık, komedi ve reşit olma mücadelesi gibi birbirinden farklı temaları içinde barındıran olası bir genç profil hayatı çizmektedir. Kaldı ki merkezine de Devi isimli henüz 15 yaşındaki bir kızı alır. Tamamen farklı bir kültürden dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kültüre adımını atan genç kız, hayatın sorgulayıcı tavırlarıyla karşılaşmaktadır. İlk olarak babasını kaybedecek akabinde de birkaç ay boyunca hayatını tekerlekli sandalye ile sürdürmek zorunda kalacaktır.

Never Have I Ever Dizi Yorumu

Ancak Never Have I Ever izleyenleri üzmek, yoğun dramın için sürüklemek gibi bir amaç taşımamaktadır. Dramın veya bir diğer deyişle hayatın çalkantılı yollarını kullanarak bir gence ayna tutmaktadır. Hepimizin birer Devi olduğunu ve gerektiğinde de her türlü sorunu tek başımıza çözmemiz gerektiğine inandırmaktadır.

Gençlik temalı diğer dizilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bazen duygusal bazen de uçuk-kaçık tavırlarıyla hikâyeye yön veren Devi ise kendisini ergenlikten olgunluğa taşıyacak hamlelerle meşguldür. Okulun “inek” grubu yerine havalı grubu olmak için yakın arkadaşlarıyla planlar yapmaya başlar. Spor kulüplerine yazılmayı, erkek arkadaşlar ile partiler düzenlemeyi düşünür.

Never Have I Ever’ı diğer gençlik dizilerinden ayıran noktalar ise 30 dakikanın altındaki sürelere işlenen tatlı sekanslardır. Kahkaha attırmamasına karşılık eğlenceli hikayeleriyle dikkat çeken ve en önemlisi de tutarlı senaryo eşliğinde yoluna devam etmesidir. Diğer ayırt edici nokta da göçmenlik üzerine işlenen ince alt metinlerdir. Günümüzün en ciddi problemleri arasında gösterilen göçmenlik üzerine bir kültürel savaş veren genç Devi, hayal kırıklıkları ile hırslı kişiliğinin arasında gidip gelmektedir. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 7,9

Ekipte yer alan diğer oyuncular:

  • Maitreyi Ramakrishnan – Devi Vishwakumar
  • Darren Barnet – Paxton Hall-Yoshida
  • Poorna Jagannathan – Nalini Vishwakumar
  • Aitana Rinab Perez – Zoe Maytag
  • Richa Moorjani – Kamala
  • John McEnroe – John McEnroe
  • Hanna Stein – Shira
  • Jaren Lewison – Ben Gross

Never Have I Ever Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d