Skip to content

Night in Paradise Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Night in Paradise Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Night in Paradise film konusu, yorumu, incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Night in Paradise Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix, yazar-yönetmen Park Hoon-jung’in 2020 yapımı Night in Paradise ile başarılı Güney Kore filmleri listesine yeni bir üye ekledi. Eylül 2020’de Venedik Uluslararası Film Festivali ile gösterime girdikten sonra ismini dünyanın çeşitli yerlerine tanıtan film, pek çok izleyen tarafından olumlu yorumlar aldı. Böylece Netflix için gün doğarken sevdiğimiz Güney Kore içeriklerine yenisi dahil edilmiş oldu.

Film ismini Türkçeye çeviren izleyenlerin büyük bir yanılgıya düşmesini engellemek için içeriğin suç, aksiyon ve gerilim temalarından oluştuğunu hatırlatmakta fayda var. Çünkü filme ilk bakış yapıldığı sırada, genel kitlenin aşk ve romantizm temalarını beklediğini dün gibi hatırlıyorum. Bu sebeple yazının geri kalanında okuyacağınız bilgilerin çoğunlukla kan, ölüm, intikam gibi vahşi konular içereceğini söyleyerek sözlerime devam ediyorum.

Night in Paradise Film Konusu Yorumu

Başrolünde öne isimlerin yer aldığı Night in Paradise; mafyaların kol gezdiği bir ortamı ele alır. Herkesin kendisine göre çıkarlarının olduğu, isteyenin birini çıkıp vurduğu veya intikam aldığı karanlık bir dünya işler. Bu isimlerin başında da Yang Do-soo gelmektedir. Güçlü kimliği ile ön plana çıkarken en güvendiği elemanı Tae-gu ile düşmanlarına göz dağı vermektedir.

Ancak mafyacılık işlerinde her yeni gün, bir diğer günü aratır. İntikam ve silahların büyük önem taşıdığı bir ortamda; Tae-gu, ablasını ve yeğenini kaybeder. Bu cinayetin sorumluluğunu Bukseong çetesine yıkan genç adam, birkaç sekans boyunca terör estirir. Fakat bu girişimi bazı bireyleri rahatsız eder. (ilerleyen dakikalar çete savaşına sahne olur)

Ve bu sebeple patronu tarafından Rusya’ya gönderilerek gözlerden uzak olması istenir. Jeju isimli adaya gönderilen Tae-gu, bir silah tüccarının evinde kalır. Bu noktadan sonra hikâye ayrı bir seyir alırken gözler aynı evde yaşayan genç bir kıza (Jae-yeon) odaklanır. Tae-gu ve genç kız arasında çeşitli gelişmeler yaşanırken izleyenler; aşk ve aksiyonu bir arada görür. Kalan dakikalar çeteler arası savaşa ve Tae-gu’nun Jae-yeon ile olan mücadelesini ekranlara taşır.

Güney Kore filmlerinde alışık olduğumuz şaşırtıcı kıvrım ve görüntüler, Night in Paradise ile devam eder. Bu noktada da yazar-yönetmenin etkileyici kurgusu ön plana çıkar. Karanlık ve gizemli bir senaryoyu başarılı oyuncularla çevreleyerek göze hoş gelen bir ortam oluşturur. Mutlaka izleyin.

IMDb: 6,4

Diğer başarılı bir suç filmi: Agatha ve Cinayet Gerçeği

Night in Paradise Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Uhm Tae-goo – Park Tae-goo
  • Jeon Yeo-been – Jae-yeon
  • Cha Seung-won – Ma
  • Lee Ki-young – Kim Nong-mil
  • Park Ho-san – Yang
  • Cho Dong-in – Jin-sung

Night in Paradise Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: