Site icon Blog-Okur

Nikolas Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Nikolas Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Nikolas film konusu, yorumu, incelemesi, A Boy Called Christmas eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Nikolas Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Noel temalı içeriklerde, iki yetişkin birey arasında geçen alışılagelmiş romantizm merkezli kurgular yerine küçük çocuklar üzerinden şekillenen senaryoları görmeyi her zaman daha doğru, içten bulmuşumdur. Koca sene boyunca halihazırda yaşıyor olduğumuz aşk sendromlarının tekrar Noel kurgusu ile karşımıza çıkması anlık ruhsal değişimler açısından pozitif gibi gözükse de geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan Claus Ailesi gibi içeriklerin Christmas kökenli bültenlere daha iyi hizmet ettiğini belirtebiliriz. O anı, o sekansı bizlere göre daha iyi yaşayıp daha kültürel boyutta hisseden genç bireylerin, hem bakış açısı olarak hem de Christmas alemine daha iyi ikamet ettiğini de ekleyebiliriz.

Yine geçtiğimiz aylarda prömiyer yapan Nikolas’ın da bahsini geçirmiş olduğum Noel’in kültürel akış şemasına daha çok faydalı olduğunu da söylemek gerekmektedir. Yıllar belki asırlar evvelinden başlayan kültürel trendin geleneksel dokunuşlarını hissettiğimiz gibi yaşananlara bir çocuk gözünden bakmak da işin en tatlı tarafı gibi gözükmektedir. Nikolas ile cereyan eden hikâye bir miktar hayali dünyaya işaret etse de hayali dünyayı çocuklarla denemek, yaşamak belki de oluşumun en mantıklı, duygusal yanlarını doğurmaktadır. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Nikolas Film Konusu

Matt Haig’in çok satan aynı isimli romanından Gil Kenan tarafından ekranlara uyarlanan A Boy Called Christmas, Nikolas isimli genç bireyi takip etmektedir. Finlandiya’nın küçük tatlı köyünde babasıyla yaşam süren genç oğlan, şimdilerde babasının peri ve elflerin yaşadığı bir başka diyara uğurlamaktadır. Kralın emriyle yeni bir maceraya atılan babanın tek hedefi hem halkını hem de oğlunu mutlu etmekten geçmektedir. Bizim küçük Nikolas ise kendi gibi çocukların (veya hayallerin) olduğu bir eve -Aunt Ruth- yerleşir. Burada çeşitli masallar, çığır açan hikayeler duymasına karşılık teyzenin baskın, aşağılayıcı ya da zorlayıcı tavırlarıyla karşılınca kendisini yeni bir yolculuğa sürükler. Babasını bulmak.

Sinema salonlarının yeni yüzü: Aşk Engel Tanımaz

Akışa renk katan sekans aralıkları da Nikolas’ın bizleri yanına almasıyla başlamış olur. Tek başınızı yolculuk yapmak zordur. Hele kar-kış bir dakika bile azalmıyorsa… Önüne çıkan tehlikeler, zorluklar ve pek çoğu… Haliyle Nikolas bu noktada elflerle ilk tanışmasını gerçekleştirir. Ona eşlik edeninden tutun belki de ona zarar vermek isteyenlere kadar… Birçok atılımcı kişiyle yakınlık kurmasına ilaveten baba sevgisini sırtına almaktadır… Esrarengiz görsellerden heyecana sürükleyen detaylara kadar… Pek çok öncüyü hanesine yazdıran Nikolas, bugünlerimizi neşelendirecek en naif içeriklerden birisi gibi gözükmektedir. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 7,7 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

A Boy Called Christmas Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Henry Lawfull – Nikolas
  • Maggie Smith – Aunt Ruth
  • Isabella O’Sullivan – Andrea
  • Joel Fry – Matt
  • Eden Lawrence – Patrick
  • Ayomide Garrick – Moppet
  • Michiel Huisman – Joel

Nikolas Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Exit mobile version