Skip to content

Nocturne Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Nocturne Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Nocturne film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Nocturne Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Kadın yönetmen Zu Quirke tarafından yazılıp yönetilen Nocturne filmi, 13 Ekim 2020 tarihi itibariyle izleyenlerle buluştu. Orijinal içeriklerine kaldığı yerden devam eden Amazon, bu film ile bünyesine bir film daha eklemiş oldu.

Chemical Hearts ve Black Box film incelemelerinde de belirttiğim gibi; Netflix platformu ile kıyasıya bir yarışta olan Amazon, bu alandaki ilerleyişine kaldığı yerden devam etmekte. İçeriklerin iyi veya kötü oluşunu bir kenarda bırakacak olursak; süreklilik açısından oluşturulan yapımlar uzun vadede olumlu sonuçlar verecek gibi gözüküyor.

Filmin yeni yayınlanmış olmasının yanı sıra; konusu ve çok tanınmamış oyuncu topluluğundan oluşmuş olması, bu filmi izlememdeki en önemli sebeplerden ikisiydi. Sıradanlaşmış konu ve yapımlardan sıkılmış biri olarak, farklı bir içerik arayışındayken bu film ile karşılaştım. Başlangıçta olumlu izlenimler elde etmemin en önemli sebebi de buydu.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğüm Diğer İçeriklere Göz Atın: Unsolved MysteriesMaking a Murderer

Nocturne Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bir ailenin ikiz çocuklarının ilişkisini konu eden Nocturne, müzikal açıdan da izleyenlere keyifli dakikalar sunuyor. İkizi Vivian yüzünden çoğu zaman ikinci planda kalan Juliet’i ön planda tutan film, kardeşler arası hırs ve kıskançlığın hazin sonucuna odaklanıyor. Bulduğu bir kitap sayesinde doğaüstü bir varlıkla iletişime geçen Juliet, ikizi Vivian’ı müzikal açıdan geride bırakmanın derdine düşüyor.

Filmde yer alan oyunculardan birkaçı şöyle:

  • Sydney Sweeney – Juliet
  • Madison Iseman – Vivian
  • Jacques Colimon – Max
  • Ivan Shaw – Dr. Cask
  • Rodney To – Wilkins

Amazon’a ait diğer film incelemelerinde yapmış olduğum gibi; Nocturne yapımının da vasat olduğunu belirtmek istiyorum. Yakın tarihte yayınlanan Chemical Hearts filminde olduğu kadar olumsuz düşüncelere sahip olmamakla birlikte, Nocturne’in daha başarılı bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Aktarılmak istenen konunun olumlu şekilde işlendiğini ve filmin başı ve sonu itibariyle mantıklı şekilde bağlandığını belirtmeliyim. Film ile ilgili tek soru işaretim, konunun herkes tarafından çekici bulunmayacağı. Genel itibariyle filme çerezlik desek yanlış olmayacaktır. İyi seyirler.

Nocturne film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amazon’un diğer orijinal yapımlarına göz atın: Chemical HeartsBlack Box

Nocturne Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: