Skip to content

Now We Are Breaking Up Dizi Konusu ve Yorumu

Now We Are Breaking Up Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Now We Are Breaking Up dizi konusu, yorumu, Jigeum Heeojineun Jungibnida incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Now We Are Breaking Up Dizi Konusu ve Yorumu

Popüler kültürün vazgeçilmezi haline gelen k-dramaları öncü, trend kılan en önemli nokta; akış içerisine yerleştirilen sakinlik, duygusal metaforlar ve neredeyse günümüzü yansıtan samimi dönüşlerden ortaya çıkmaktadır. Diğer pek çok kültür ve ülkedeki spesifik noktalar k-dramalar ile çoğunlukla sabitlik (iyi anlamda) ve bunun getirisiyle akıcılık ile sağlanırken dokunuşların, karakterlerin dalgalı performanslara sahip olmamaları ile bütünlük sağlanmaktadır.

K-dramaları keyifli kılan etkiler de tam da bunların üzerinden şekillenir. Diğer dizilerdeki hıza, gürültüye nazaran k-dramalar her daim durgunluğu, sakinliği ile avantaj sağlamaktadır. İstisnalar elbette ki vardır. Ancak içimize işleyen, bizleri farklı dünyalara taşıyan diziler, çoğunlukla bahsini geçirmiş olduğum önergeler etrafında adımlar atar.

Now We Are Breaking Up Dizi Yorumu

Yönetmen Lee Gil-Bok’un Now We Are Breaking Up’ı ise yazının başından beri belirtmiş olduğum ifadelere nazaran daha çok hareketliliği, daha çok gürültüsü ile ortaya çıkmaktadır. Henüz birkaç bölümü yayınlanmasına karşılık akış içerisindeki gürültü, bana göre rahatsız edici boyuta ulaşmaktadır. Aslında dizinin merkezine aldığı konsept son yıllardaki yaratıcılık arayışı için artı gibi gözükse de takip edilemeyen onlarca karakter, onlarca mizahi geçiş, onlarca gereksiz dokunuş bulunmaktadır. Haliyle işin romantizm kısmı da cabasıdır. Çoğu zaman klişe gözüken romantizm teması Now We Are Breaking Up’ın kurtuluş mücadelesi olacaktır.

Netflix’in sıra dışı belgeseli: Kaplan Kral Cinayet, Kargaşa ve Delilik

İlk iki bölümün sonunda bizleri kendisine çeken ve sezon boyunca başrol pozisyonunda yer alacak olan karakterler Ha Young-eun ve Jae-guk (veya Bay J) olarak bilinen genç karakterlerdir. Sahneler Busan’daki K-Moda Haftası ile açılırken onlarca bölüm sürecek olan dizinin moda etrafında şekilleneceği de bir diğer kaçınılmaz nokta olacaktır. Kıyafetler, tasarımcılar, fotoğrafçılar, makyajlar, giyim-kuşam gibi pek çok trend üründen pay sahibi olan dizi, hırslı iki karakteri birleştirdiğinde moda ile aşkı sürklase etmeye çalışacaktır. Sonuç olarak… Şimdilik yetersiz. 6/10.

IMDb: 8,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Jigeum Heeojineun Jungibnida Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Song Hye-Kyo – Ha Yeong Eun
  • Jang Ki-Yong – Yoon Jae Gook
  • Hee-Seo Choi – Hwang Chi Sook
  • Kim Joo-Heon – Seok Do Hoon
  • Jang Hyuk-jin – Ko Gwang Soo
  • Nam Gi-Ae – Kang Jeong Ja
  • Se-hun Oh – Hwang Chi Hyung
  • Na-Moo Yoon – Kwak Soo Ho
  • Hwa-yeon Cha – Min Hye Ok

Now We Are Breaking Up Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: