Skip to content

Ocean’s Eight Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ocean’s Eight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ocean’s Eight film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu. Yayınlanma tarihi, aynı zamanda IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Ocean's Eight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Eski tarihli Ocean’s 11, Ocean’s 12 ve Ocean’s 13 filmlerinden sonra günümüz modern sinemasına uyarlanan Ocean’s 8, George Clooney ve Brad Pit’li kalabalık erkek grubundan tamamen farklı bir konuma yöneldi. Suç ve kaçış temalı filmlerde görmeye alışık olduğumuz erkek topluluğundan, tamamı kadın oyunculardan oluşan asil bir gruba evrildi.

Serinin her filminde işlenen hırsızlık ve soygun teması kaldığı yerden devam ederken başrolüne yıldızlar karması olarak nitelendirebileceğimiz kadın oyuncular yerleştirildi. Ki bu izleyenler için büyük bir çeşitlilik sağlamış oldu.

Mutlaka İzleyin: Senden Beş Adım Uzakta

Çünkü neredeyse her aksiyon ve soygun filminde rastladığımız erkek gruplarının yerini güçlü kadınlar aldı. Bu da kadınların sadece aşk, komedi gibi klasikleşmiş temaların işlendiği yapımlarda görev alması gerekmediğini ispatladı. Bugüne kadar buna benzer pek çok içerik üretildi. Ancak Ocean’s 8 aralarında en çok izleneni ve en beğenileni olma konumunda yer aldı.

Ocean’s Eight Film Konusu Yorumu

Ocean’s serisine ilk bu film ile şahit olduysanız kaçırdığınız diğer yapımları da izlemeniz gerektiğini belirtmek gerek. Ana tema soygun üzerinden şekillense de aksiyon ve diğer ögelerin önceki yapımlarda daha iyi işlendiği gerçeğini atlamamız gerekiyor. Bu tarz filmlerde görme ihtiyacı duyduğumuz gerilim düzeyi nedense istenilen hadde ulaşamıyor.

Özellikle soygun anındaki sadelik göze fazla batarken her şeyin mükemmele yakın ilerlemesi abartıya kaçıyor. Oluşturulan planın harika olması gibi bir gerçek olsa da “acaba şurada ne olacak ya da yakalanacaklar mı” gibi heyecan dozajını arttıran emsaller karşılık bulmuyor.

IMDb: 6,8

Yine de kadınların gücü olarak başladığım film yazısını kadınların özverisi ve hırsı olarak tamamlamak en doğrusu gibi gözüküyor. Senaryonun iyisi kötüsü gibi yorumları kenarda bırakacak olursak izleyen üzerinde yarattıkları etki hayranlığa dönüşüyor.

Çok eleştirilen yönetmen Gary Ross’un 2018 yapımı Ocean’s 8 filmiyle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Steven Soderbergh yönetmenliğindeki diğer filmleri de çok beğendiğimi belirterek sözlerime son vermek istiyorum. Sonuç olarak hepsini izlemelisiniz. İyi seyirler…

Ocean’s Eight Oyuncu Kadrosu

  • Sandra Bullock – Debbie Ocean
  • Helena Bonham Carter – Rose Weil
  • Cate Blanchett – Lou
  • Awkwafina – Constance
  • Anne Hathaway – Daphne Kluger
  • Rihanna – Nine Ball
  • Mindy Kailing – Amita
  • Sarah Paulson – Tammy

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: The Bold Type

Ocean’s Eight Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: