Skip to content

Öfke Çemberi Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Öfke Çemberi Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Öfke Çemberi film konusu, yorumu, Furioza incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Öfke Çemberi Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Öfke Çemberi (Furioza) film incelemesi spoiler içermiyor.

Cyprian T. Olencki’nin yönettiği Netflix Polonya’nın yeni projesi Öfke Çemberi, klasik Avrupa filmlerinin öncülerini taşıyor. Aslında ibarelerini çok daha sık bir şekilde Hollywood sokaklarında gördüğümüz; aksiyon, çeteler, gangsterler, kara borsa, yolsuzluk gibi dokunuşlardan yararlanırken göstermelik aksiyonu, gerçekliğe meydan okuyan kan ve vahşet görselleriyle süslüyor. Ki böylece kendisini süslü yapımlardan ayırmış oluyor. Sokak kültürünü yansıtan güven, ihanet, itaatkarlık, çete düzeninden faydalandığı vakit dışarıdan bakıldığında basit gözüken ancak 140 dakikalık çalışma süresiyle katmanlı bir macera sunan akışına başlamaya niyetleniyor.

Netflix’in Furioza orijinal isimli aksiyon-suç-dram filmi Öfke Çemberi şöyle özetleniyor: Bir kadın polis memur, şimdilerde doktorluk yapan ancak geçmiş yaşamında koyu bir gangster grubunun içinde yaşayan eski sevgilisine bir teklifte bulunur. Yapması gereken oldukça basittir: Ya güçlü bir çetenin içine sızıp muhbirlik yapacak, ya da bir diğer gangster grubuna liderlik yapan erkek kardeşinin hapsi boylamasına şahit olacaktır.

Öfke Çemberi Film Yorumu

Bahsi geçen özet cümlenin okuyucu ya da olası bir izleyici gözünde “yavanlık” kavramını çağrıştırması muhtemel gözükmektedir. Çalışma süresinin uzun olması, ismi-cismi çok da duyulmayan bir yönetmene sahip olması ve en geniş çerçevesiyle oldukça sıradan bir işleyiş, konuya hâkim olması ile düşünce algısını negatif tarafa çevirmektedir. Ancak işin doğrusu, filmin iyi/kötü olmasından bağımsız, Öfke Çemberi, hiç de beklenildiği gibi basit bir seyre imza atmamaktadır. Aksiyon ve gerilimi doruklara kadar hissettiren ve Polonya’nın dövüş-kavga-savaş kültürünü bütün inceliğine kadar işleyen bir olgusu ile keskin bir sanal keyif vaat etmektedir.

Netflix’in kan donduran yeni suç belgeseli: Jimmy Savile Bir Canavarın Portresi

Ve bütün hikâyenin merkezinde günlerini “kötü adamları” yakalamak için mücadele eden hırslı, ateşli bir kadın polis bulunmaktadır. Dzika (Weronika Ksiazkiewicz). Bir zamanlar -eski- sevgilisi Dawid (Mateusz Banasiuk) gibi sokakların efendisi rolüyle ahkam kesen genç kadın, yaşadığı trajik olaylar sonucunda adaletin doğru tarafına (?) geçmektedir. Ki sadece kendisi değil, Dawid de kendisini doktorluğa adayarak karanlık dünyadan uzaklaşmaktadır. Ancak Dawid’in ağabeyi Kaszub (Wojciech Zieliński) bütün vahşiliği ile örgüte liderlik etmeye devam etmektedir. Hikâyenin tonunu değiştiren gelişme, Dzika’nın Dawid’e yönelteceği teklif ile yaşanacaktır.

Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Furioza Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Mateusz Banasiuk – Dawid
 • Weronika Książkiewicz – Ewa Drzewiecka “Dzika”
 • Mateusz Damięcki – Golden
 • Łukasz Simlat – Bauer
 • Wojciech Zieliński – Kaszub
 • Sebastian Stankiewicz – Bula
 • Konrad Eleryk – Olo
 • Paulina Gałązka – Mimi
 • Cezary Łukaszewicz – Krzywy
 • Szymon Bobrowski – Mrowka
 • Janusz Chabior – Polanski

Öfke Çemberi Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: