Skip to content

Oğluma Notlar Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Notes for My Son

Oğluma Notlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | El cuaderno de Tomy yazımızda; Oğluma Notlar film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Oğluma Notlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi -Notes for My Son

Netflix’in gerçek bir hikâyeye dayanan yeni filmi Notes for My Son, 24 Kasım itibariyle izleyenlerle buluştu. Carlos Sorin’in yazıp yönettiği 2020 yapımı film yürek burkan konusuyla gündeme gelmeyi başardı. Kanserle mücadele eden bir annenin etrafında şekillenen filmin diğer detayları şu şekilde:

Maria’ya 2014 yılında kanser teşhisi konulur ve gerekli operasyonların ardından bir sonuca varılamaz. Doktorlar durumun ciddi olduğunu ve sadece acıyı azaltabileceklerini söylerler. Çoğu kişinin yapmayacağı bir şeyi yaparak; hastalık durumunu sosyal hesaplarından takipçilerine aktarır. Binlerce etkileşim alan kadın etkileyici mizahi ile birlikte kendisine hayran bırakır.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Oğluma Notlar Film Konusu Yorumu

Bir anne için hayattaki en zor şey, uzun ve problemlerin çok olduğu hayat maratonunda çocuğunu yalnız başına bırakmaktır. María “Marie” Vazquez için de bu geçerlidir. Henüz hiçbir şeyin farkında olmayan 4 yaşındaki oğlu Tomy için bir şeyler yapma ihtiyacı duyar. Hastanede yatarken eline bir kalem ve defter alır. Kendisini, oğluyla olan hoş anılarını kaleme alarak Tomy’ye bir armağan bırakmak ister. Ki Tomy büyüdüğünde geçmişte yaşanan olayları daha iyi anlayabilsin.

Bazı kısımlarda duygusallığın tavan yaptığı bazı kısımlarda ise sanki hayatta hiç kötü olaylar yaşanmıyormuş gibi düşünüp mutlu hissettiğim bir filmdi benim için. Yeri geldi kanserle mücadele eden cefakâr annenin acısını hissettim yeri geldi onun pozitif tavrı karşısında mest oldum. Kısacası birden fazla duyguyu 80 dakikada yaşamış oldum. Bu tür filmlerden sonra; iyi çekim, kötü oyuncu tarzında yorumlar yapmadığımı önceki yazılarda görmüşsünüzdür diye tahmin ediyorum. Yorumlarımı; kitap ve filmde yer alan şu cümlelerle tamamlamak istedim:

“Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Ne dondurma, ne filmler, ne çirkin şeyler, ne de güzel şeyler. Ne ağaçtaki yapraklar, ne de anne. Ama sen burada oldukça ben kalbinde olacağım.”

Notes for My Son film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

HBO’nun yayınlanan yeni dizilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğluma Notlar Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Notes for My Son yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d