Skip to content

Ölüm Alfabesi (Ouija) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ölüm Alfabesi (Ouija) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ölüm Alfabesi (Ouija) 2014 film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Ölüm Alfabesi (Ouija) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ouija hakkında pek çok film ve diziye rastlamışsınızdır. Mısır’da şans anlamını taşıyan ve ruhlarla iletişime geçmek için kullanılan tahtaya verilen bir isimdir. Geçmiş yüzyıllarda sıkça kullanılan ve hatta günümüzde bile esintilerini gördüğümüz bir olaydır aslında bu.

Tahmin edeceğiniz üzere Ölüm Alfabesi, bu Ouija ismi verilen oyun tahtasının etrafında şekilleniyor. Olivia Cooke’un (Sound of Metal, Bates Motel, Ben, Earl ve Ölen Kız) başrolünde olduğu film, bir grup arkadaşın ruhlarla olan savaşına odaklanıyor. Konuyla ilgili daha fazla detaya girme düşüncesi taşımıyorum çünkü olaylar beklediğinizden kolay ilerliyor. Film ile ilgili genel yorumlarım ise şu şekilde:

Ölüm Alfabesi (Ouija) Film Konusu Yorumu

Korkutmadı, germedi ya da herhangi bir sahnede beni içine çekmedi. Şeklindeki sert yorumlar size göre ne kadar doğrudur bilmiyorum ama çevremde ve sosyal medyada gördüklerimin aksine filmden azıcık dahi olsa keyif almadığımı belirtmek istiyorum. 2014 yılında yayınlandıktan sonra arkadaş ortamında 1 kere izleme şansı bulsam da tam olarak hatırlayamadığım için bir şans daha vermek istedim.

Küçükken hemen hemen her gerilim filminden korkar ve kapatmak isterdik ya, sanki tam “o yaşların filmi” imajı çiziyor bana. Her ne kadar ses efektleri çıtayı bir kademe üste taşısa da -kısmen- ilgi çekici konusu, gereksiz kişi ve diyaloglar sayesinde yok oluyor. Tamamıyla zaman kaybı olarak nitelendirmek, Olivia Cooke’a haksızlık gibi gözükse de o bile kötü senaryo etkisi altında kalıp yokları oynuyor.

Karantinada ve evde geçirmek mecburiyetinde kaldığımız bu birkaç gün içerisinde kafa dağıtacak başka bir film bulmanızı tavsiye etsem de, pek çok kişinin hayranlıkla izleyeceğinden emin olduğum için pek fazla yorumda bulunmak istemiyorum. Daha çok fikir edinebilmeniz için aşağıdaki fragmanı izlemenizi ve kendinizin karar vermesini istiyorum. İyi eğlenceler…

  • Olivia Cooke – Laine Morris
  • Ana Coto – Sarah Morris
  • Daren Kagasoff – Trevor
  • Bianca A. Santos – Isabelle
  • Shelley Hennig – Debbie Galardi
  • Douglas Smith – Pete
  • Sierra Heuermann – Doris Zander

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Korku temalı yapımları izlemekten keyif alıyorsanız, Netflix’te bulunan korku filmler listesine buradan göz atabilirsiniz.

Ölüm Alfabesi Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: