Skip to content

Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Konusu ve Yorumu

Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Ölümcül Labirent (Escape Room) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Konusu ve Yorumu

Ölümcül Labirent kavramı dünya genelini temsil eden eğlence sektörü için tartışılmaz en iyi öncüllerden birisidir. Roman sayfalarına hapseden mistik havası, oyun alemini süsleyen sürükleyici tutkusu ve -bizleri şu an daha çok ilgilendiren- filmlerdeki gerilim efektleriyle cereyan eden bir nevi hayatta kalma savaşıdır. Haliyle yapımcı ve yazarları mest eden kusursuz bir bütünlüğe sahiptir. Hiçbir zaman çok iyi veya hiçbir zaman çok kötü olmayan… Tamamıyla ortalama düzeyde duygular barındırıp yine ortalama düzeyde duygular hissettiren bir akışı ekranlara taşır.

Yönetmen Adam Robitel’in 2019 yılında piyasaya sürdüğü Escape Room da konsepti benimseyen öncüllerden farksız değildir. Az önce de belirttiğim gibi kurgusunu sadece gizem-gerilim dokunuşlarıyla süsleyen ve en nihayetinde de bireyleri kapalı kutunun içine bırakarak onlardan bilmeceleri çözmelerini, anahtarları bulmalarını isteyen sabit bir tempoya sabittir. Buradaki sabit kavramı düşük seyir zevkine işaret etmese de çoğunlukla benzer numunelerle güçlendiği için “sabit” fikriyatı oluşturmaktadır.

Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Konusu

Banka çalışanından market deposunda çalışan bireye, üniversite öğrencisinden hovarda kimliğiyle tanınan kişiye kadar birbirinden farklı dünyalar yaşayan 6 kişi, bugünün kapağında yer almaktadır. Kimisi refah düzeyinden memnun görüntüler çizerken kimisi de hayata tutunamamaktan yakınmaktadır. Ancak Squid Game benzeri bir oyun, hemen herkesin ilgisini çekmeye sebep olacaktır.

Aralarında Zoey, Mike, Amanda, Ben, Jason ve kaçış odası hayranı Danny’nin bulunduğu 6 kişi, çeşitli gelişmelerin sonunda bir odaya hapsedilecek. Hayatta kalmaya zorlanacak. Ve en sonunda farklı odalarda farklı testlerden geçeceklerdir. Ancak bu oyunun yazarı bireyleri korkutmak ve gerilim sahnelerine sürükleme amacı taşımamaktadır. Onları birer ölüm makinesi ile test etmektedir. Farklı karakterlere sahip olan bireyler önce iletişim, birliktelik, takım ruhu gibi belli başlı bütünlük unsurlarından geçtikten sonra kendilerini pişmanlıkları, hataları, ön yargıları ile test edecektir. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,4

Film oyuncu kadrosu ve diğer karakterler:

  • Taylor Russell – Zoey Davis
  • Logan Miller – Ben Miller
  • Jay Ellis – Jason Walker
  • Tyler Labine – Mike Nolan
  • Deborah Ann Woll – Amanda Harper
  • Nik Dodani – Danny Khan

Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: