Skip to content

Onca Yoksulluk Varken Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | The Life Ahead

Onca Yoksulluk Varken Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Life Ahead yazımızda; Onca Yoksulluk Varken film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Onca Yoksulluk Varken Film Konusu Yorumu

6 Kasım’da ABD’de yayınlanmasının ardından 13 Kasım’da da Netflix Türkiye takipçilerine sunulan yeni İtalyan yapımı Onca Yoksulluk Varken filmi, gerek konusuyla gerekse oyuncu kadrosuyla gündeme gelmeyi başardı. Romain Gary’nin “The Life Before Us” isimli kitabından Edoardo Ponti tarafından uyarlanan filmin senaryosu Ugo Chiti ve Edoardo Ponti tarafından yazıldı. Başrolünde sinema tarihinin önde gelen isimlerinden biri olan Sophia Loren’i barındıran yapım, çoğu izleyen tarafından tam not almayı başardı. (Film yönetmeni Edoardo Ponti’nin, Sofia Loren’in oğlu olduğunu belirtmek istedim.) The Life Ahead olarak da karşımıza çıkabilecek filmin konusundan kısaca bahsedelim:

Onca Yoksulluk Varken Film Konusu Yorumu

Olaylar; hırsızlık, ticaret ve buna benzer suçlar işleyen Senegalli bir yetim çocuğu olan Momo üzerinden İtalya sahil kasabası Bari’de şekilleniyor. Günlerini -kısmen- tek başına ve hırsızlık yaparak geçiren Momo bir gün, Yahudi Soykırımı’ndan kurtulan Madame Rosa isimli bir kadını soyar. Günlerini kısmen tek başına geçiren olarak belirttim çünkü Momo’nun bir üvey babası vardır. Fakat yılların verdiği bitkinlik ve yaşlılık yüzünden artık Momo’yla ilgilenemeyen yaşlı adam, Madame Rosa’dan bir istekte bulunur. Momo’yu yanına almasını. İlk başta bu isteği hiç hoş karşılamasa da günden güne ona ısındığını ve içinde var olan “annelik” isteğini fark eden Madame Rosa, Momo ile güçlü bir bağ kurmaya başlar. Oldukça etkili konusu ve akıllarda yer edinecek oyuncu performanslarıyla dolu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun bir aradan sonra tekrar oyunculuk hayatına geri dönen Sophia Loren, harika performansıyla birlikte gözlerimizin pasını silmeyi başarıyor. Yaşlı fakat güçlü karakteriyle varlığını oldukça hissettiren başarılı oyuncu, geçmiş yıllardaki performansını aratmıyor. Filmdeki diğer bir önemli karakter ve oyuncu ise Momo’yu canlandıran Ibrahima Gueye. Genç yaşına ve az sayıdaki oyuncu geçmişine rağmen oldukça başarılı bir işe imza atıyor. Filmde yer alan diğer oyunculardan bazıları şöyle: Renato Carpentieri, Francesco Cassano, Babak Karimi… İyi seyirler.

Onca Yoksulluk Varken film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yahudi Soykırımı’nı konu eden filme göz atın: Çizgili Pijamalı Çocuk

Onca Yoksulluk Varken Konusu Yorumu ve İncelemesi | The Life Ahead yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: