Skip to content

One Small Problem Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

One Small Problem Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; One Small Problem film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

One Small Problem Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Tamamıyla çerezlik olarak nitelendirebileceğim bir filmdi One Small Problem. Herhangi bir sinematik etkiyi kanıtlamaya ihtiyaç duymayan, sadece “positive vibes” olarak nitelendirebileceğim chill havasıyla öne çıkan bir hikâye sundu. 90 dakikalık süresini olabildiğince sempatik kullanmaya çalıştı. Ve bunu nispeten de olsa başardı.  

19 Mart’ta vizyona giren Netflix orijinal filmi One Small Problem, dünyada örneğine sık rastlanan bir temayla karşımıza çıkar. Evlilikleri yolunda gitmeyen çiftler ortak kararları sonucunda ilişkilerine son verirler. Baba Fidel, velayet davasıyla kızları Ari’yi kendi yanına alır. Ve baba kızın yeni serüveni başlamış olur.

One Small Problem Film Yorumu

Bireyler, sosyal ve duygusal açıdan birbirlerine sıkı sıkı bağlıdırlar. Müzik üzerine çalışmalar yaparlar, birlikte yemek organizasyonları düzenlerler. Bazen de yemeği yakıp, dışarıdan yemek söylerler.

Fidel eski karısına nazaran genç yaşına rağmen henüz başka bir kişi ile ilişki kurma fırsatı yaratmamıştır. Hayatını kızı üzerinden inşa ederken kendi hayatını geride tutmayı arzular. Ancak hayatın bireylere neler getireceği büyük bir muammadır. Ve bu düşüncelerin ardından Fidel, hayatını renklendirecek bir kadınla tanışır. Ardından ise Marina isimli genç kadınla aşk ilişkilerinin temellerini atmaya koyulur.

Evli ve boşanmış aynı zamanda da çocuğu olan bir baba için yeni bir hayata yelken açmak pek de kolay değildir. Hele ki tanıştığı kadının çocuklarla arası hiç iyi değilse bu durum epey keskin hale gelir. Marina ile ilişkilerinin ilk zamanlarında çocuğu olmadığını inkâr etse de gerçek gün yüzüne çıkar. Babasının başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenen Ari, küçük yaşına rağmen bunu olgunlukla karşılar. Ancak Marina’nın çocuklarla olan kötü ilişkisini öğrendiğinde durum değişir.

Filmin en ilginç kısmı ise burada başlar. Marina’ya karşı soğuk yapmak yerine bu kriteri olgunlukla karşılayıp ilginç bir fikir üretir. Babasıyla kardeşmiş gibi davranmaya başlayarak Marina’yı yol getirmeye başlar…

Yönetmenliğini Roberto Fiesco’nun senaristliğini ise Mariano Vera ve diğer birkaç ismin yaptığı film genel hatlarıyla olumlu duygular aktarır. Saçma gelebilecek konusuna rağmen eğlenceli yönüyle bunu görmezden gelmemize sebep olur. Bence şans vermelisiniz.

IMDb: 6,4

One Small Problem Netflix Oyuncu Kadrosu

  • Alfonso Dosal – Fidel
  • Regina Blandón – Marina
  • Francesca Mercadante – Ari
  • Gustavo Egelhaaf – Ernesto
  • Michelle Rodríguez – Sonia
  • Jorge Muñiz – Bernardo
  • Miguel Jiménez – Temo
  • Giovanna Zacarías – Sara

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer aşk konulu filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

One Small Problem Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: