Skip to content

Önemsiz Biri Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Önemsiz Biri Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Önemsiz Biri film konusu, yorumu, süresi, incelemesi, Nobody eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Önemsiz Biri Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hutch, dünyanın gündelik rutinlerine sıkışıp kalan sıradan bir insan profili çizer. Yeni güne uyanır, sporunu yapar, çöpleri atar ve otobüse binerek işine gider. Eve döndüğündeki manzara da önceki günlerden farksızdır. Ukala ve elinden telefonu düşürmeyen bir erkek çocuk, oldukça tatlı bir kız ve emlakçı eşi Becca ile klasikleşen eylemleri gerçekleştirir.

Fakat hikayedeki ilk izlenimler, Hutch’ın patlamaya yakın bir el bombası olduğunu gösterir. Etrafı tarafından pek önemsenmediği ve dış kapının dış mandalı olduğu görüşü hâkim basar. Ki bu durum evlerine hırsız girmesinden sonra ispatlanmış olur. Çünkü hırsızlara tepki verememiş ve evdeki bireyleri tehlikeye atmıştır. Böylece çevresindeki kişiler tarafından hem sözel hem de fiziksel açıdan darbelere uğrar.

Önemsiz Biri Film Konusu ve Yorumu

Ancak yazının da başında belirtmiş olduğum el bombası benzetmesi bir otobüs sahnesiyle belirmiş olur. Otobüsteki genç bir kızın gangsterler tarafından çevrilmesi Hutch’ın pek hoşuna gitmez. Böylece Hutch, karanlık geçmişini kullanarak görsel şölene imza atar. Fakat talan ettiği kişilerden biri Rus gangster olan Yulian’ın kardeşidir. Hutch’ın en zorlu savaşı yeni başlamaktadır.

Yönetmen Ilya Viktorovich ve John Wick üçlemesinin senaristi Derek Kolstad; 2021 yapımı aksiyon filmi ile karşımıza çıkar. Bolca aksiyon sahnelerinin yanı sıra dram ve kara mizahtan faydalanan ekip, süresi çok da uzun olmayan kaliteli bir işe imza atar.

Breaking Bad, Fargo ve Better Call Saul gibi yapımlardan tanıdığımız Bob Odenkirk, Hutch karakteriyle karşımıza çıkar. Dramatik fakat patlamaya yakın duruşuyla izleyen üzerinde büyük etki yaratırken performans açısından bizleri şaşırtmaz. Belki -dış görünüş gereği- aksiyon adamı görüşünü elde edemez. Ancak aksiyonun bol olduğu sahnelerde herhangi bir sırıtma söz konusu olmaz.

Sonuç itibariyle muazzama yakın bir film sizleri beklemektedir. Ailedeki dramatik olaydan sonra hayatına şaşırtıcı efektler katan başta Hutch olmak üzere; hikayenin kurgusu, ilerleyişi, enerjisi başarılı bir iş çıkartır. Aynı zamanda da izlemesi oldukça keyiflidir. (aksiyon filmi eksikliği) Mutlaka izleyin. 7/10

IMDb: 7,6

Önemsiz Biri (Nobody) Oyuncuları

  • Bob Odenkirk – Hutch Mansell
  • Aleksey Serebryakov – Yulian Kuznetsov
  • Connie Nielsen – Becca Mansell
  • Christopher Lloyd – David Mansell
  • Michael Ironside – Eddie Williams
  • RZA – Harry
  • Billy MacLellan – Charlie Williams
  • Aleksandr Pal – Teddy Kuznetsov

Sitede yer alan diğer bir popüler yazı: Aşk ve Canavarlar

Önemsiz Biri (Nobody) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: