Skip to content

Only Mine (Sadece Benimsin) Film Konusu ve Yorumu

Only Mine (Sadece Benimsin) Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Only Mine (Sadece Benimsin) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Julie, yıllar süren eğitim kariyerinin ardından kendisini geleceğe bağlayacak yeni kapılar için üniversite hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. Coldwater Hills isimli küçük ve tatlı kasabanın en sevilen kişilerinden biri olmasının yanı sıra kasabanın sevimli işletmelerinden birinde garsonluk yapmaktadır. Yerli halk ile iç içe bir yaşam sürdüğü için de kasabadaki yeni ile eski kişi arasındaki farkı anlayacak ilk kişilerden birisidir.

Eski kavramı kasabanın yaşlı bireyleri ile inşa edilirken yeni kavramı ise bölgeye birkaç gün önce atanan polis memuru David Barragan ile karşılık bulur. David’in büyüleyici ve çekici üslubu Julie tarafından hayranlıkla takip edilmeye başlandığında ikili arasında aşkın şehvetli duyguları alevlenmeye başlar. Her yeni gün yeni bir dürtüye sahne olurken ikili arasındaki romantizm seviyesi top noktaya ulaşır.

Only Mine (Sadece Benimsin) Film Konusu

Yönetmen Michael Civille’nin Sadece Benimsin’i küçük kasaba büyük aşk konseptiyle süslenmeye devam ederken arka planda da David’in gizemli kişiliği hüküm sürmeye başlar. Hediyeler, iltifatlar, cilveler Julie tarafından mest ile karşılanır. Ancak dakikalar geçtikçe David kendisine “acaba” sorusunu sordurmaya heves eder. Çünkü genç kızı tam anlamıyla benimseyen kaba tabirle sahiplenen bir bütünlüğe ulaşmıştır. Kapı dışarı çıkarmadığı gibi gerek sözleri gerek fiziksel davranışlarıyla bir nevi tutsak kılığına itmiştir. Her geçen gün yeni bir kaosa sürüklenirken genç kızı soluğu kaçıp uzaklaşmakta bulur. Ancak son sözü, silahın kurşunları söyleyecektir.

Apple TV, dünyaya uzaylıları yolluyor: Invasion

Amber Midthunder’ın hayat verdiği Julie karakteri, sıra dışı olmayan tipik bir genç kız profili çizmektedir. Kariyer sahibi olma hevesi taşıyan oldukça nazik ve sevecen bir kişiliğe sahiptir. Bu sebeple Only Mine ile yaratılmak istenen -bir nevi- iyi taraf kötü taraf profilinin olumlu kısmını karşılamaktadır. Senaristlerin David karakteri ile yaratmak istediği gizemli ve psikopat ikilimi de son derece başarılı işlenmektedir. İki zıt kutbun başlangıç itibariyle aşkı kovalayabileceği ön görülebilir. Ancak David’in ani değişimi ile başta ilişkileri akabinde de hayatları yerle bir olacaktır.

Sadece Benimsin klasik önergeler üzerine kurulmuş ortalama bir filmdir. Arzu-şehvet tandeminden faydalanıp psikopatlığa doğru uzanan bir hırs ilişkisine dönüşme yansımaları öne sürer. Karakterler yeteri kadar iyi performans sergilese de bana göre hikâye pek de iç açıcı değildir. 90 dakikalık zaman kaybı kavramı çoğu kriterle gerçek bulur. Ancak izleyen üzerinde baskı kurabilen bir kimyası da yok değildir. Sonuç olarak: 5/10.

 IMDb: 4,7

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Amber Midthunder – Julie
  • Brett Zimmerman – David
  • Chris Browning – Chief Dodd
  • Walter Fauntleroy – Sergeant Miller
  • Claudia Ferri – Karen Dillon
  • Lorenzo James Henrie – Tommy
  • Ellen Wroe – Gail

Only Mine (Sadece Benimsin) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: