Skip to content

Only Murders in the Building Dizi Konusu ve Yorumu – Hulu

Only Murders in the Building Dizi Konusu ve Yorumu – Hulu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Only Murders in the Building dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Only Murders in the Building Dizi Konusu ve Yorumu – Hulu

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Hulu’nun 2021 yapımı yeni dizisi Only Murders in the Building, gerçek suç kavramının bir salgın haline geldiğini belirtmektedir. Suç belgeselleri, suç-cinayet dizileri, seri katil filmleri ve en genel tabirle gerçek suç hikayeleri. Özellikle Netflix ile başlayan ve son aylarda diğer platformlara da yayılan gerçek suç kavramının; dünyadaki anlık ölüm cinayetleriyle birlikte daha da arttığını ve bu sebeple de belgesellerin yanı sıra podcast benzeri projelerin dünya halkıyla buluştuğunu söyler.

Kimin öldüğünü, nasıl öldüğünü ya da kimin öldürdüğünü düşünerek başlayan büyük saplantının; nerede, hangi şekilde, neden gibi pek çok soru eşliğinde daha da büyüdüğünü de belirtmekten geri kalmaz. Ve bu anlatılarını destekleyecek mükemmele yakın bir akışı vaat eder. Üstelik merkezine aldığı kişiler de birbirinden değerli isimlerdir. Steve Martin (Charles), Martin Short (Oliver) ve Selena Gomez’in (Mabel) başrollerde olduğu dizi ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Suç temalı bir diğer başarılı dizi: Trapped

Only Murders in the Building Dizi Konusu

Oliver, Charles ve Mabel… New York’un kalabalık ve karmaşık hayatında yön bulmayan çalışan Oliver, Charles ve Mabel; aynı konutta yaşayan, birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip üç komşuyu simgelemektedir. Her biri yalnızlığı ile dikkat çekerken yine her birinin gerçek suç podcastlerine karşı büyük bir hayranlığı bulunmaktadır. Onun dışında yaşam koşullarından gündelik zevklere, giyim-kuşamdan yaşam standartlarına kadar epey farklı kişilikleri temsil ederler. Ayrıca yıllardır yaşamış oldukları binada birbirlerinin varlıklarından da habersizdirler. Ancak şans eseri bir tanışma sekansıyla…  Birbirlerinin ortak olabileceği, birliktelik kurabileceği bir hobiyi fark ederler. Suç podcastleri.

Yaratıcılığını John Hoffman ve Steve Martin’in üstlendiği Only Murders in the Building, kusursuz bir şema sunmaktadır. Bu şemayı inşa eden üç komşu tabi ki bir öncüdür. Ancak bütün dünyayı etkisi altına alan ve genel tabirle bir salgın haline dönen “gerçek suç” kavramının merkeze alınmasıyla hikâye bütün potansiyelleriyle ortaya çıkmaktadır. Birbirilerini hiç tanımayan, sevmeyen ve hatta yüzlerine bile zor bakan üç komşuyu alarak önce birer podcast hayranına akabinde de oturdukları binada işlenen bir cinayet sonrası kendi podcastlerini yapan üç bireye çevirmektedir.

Meraklı, ipuçlarını çözmekten ve yapbozun parçalarını doldurmaktan zevk alan üç kişinin kendi apartmanlarında gerçekleşen bir cinayetle epey heyecan yaşayacağı da kaçınılmaz bir gerçektir. Ve bahsini geçirmiş olduğum kişiler de hikâyenin doruk noktasına ulaşmasına yardımcı olan en temel kriterlerdir. En başta akla gelmeyecek kadar büyük ve yoğun bir kimya ile podcast için çaba harcarlar. Polisler gibi ipucu arayıp muhabirler gibi raporlar, makaleler hazırlarlar. Sizler ne düşünürsünüz bilemem. Ancak bu üç ismin eğlence ve deli dolu kişilerine ilaveten gerçek suç kavramını işleme şekilleriyle görülmeye değer bir görüntü çıkmaktadır. Sonuç olarak: 8/10.

IMDb: 8,6 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 bölümlük dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Steve Martin – Charles-Haden Savage
  • Martin Short – Oliver Putnam
  • Selena Gomez – Mabel Mora
  • Aaron Dominguez – Oscar
  • Amy Ryan – Jan
  • Vanessa Aspillaga – Ursula
  • James Caverly – Theo Dimas
  • Michael Cyril Creighton – Howard Morris

Only Murders in the Building Dizi Konusu ve Yorumu – Hulu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: