Skip to content

Ortak Mücadele Krizi Birlikte Göğüslemek Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Ortak Mücadele Krizi Birlikte Göğüslemek Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Ortak Mücadele Krizi Birlikte Göğüslemek belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Ortak Mücadele Krizi Birlikte Göğüslemek Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Son 2 yıldır yaşıyor olduğumuz hayata, hayat demek ne kadar doğru bilinmez. İnsanlar kendi hür yaşamlarında, iş veya aşk hayatında veya aile ilişkilerinde inişli çıkışlı dönemler sergilese de 2 yıllık süre zarfında yaşanan gelişmeler, bireyler nezdindeki en kaotik dönem olarak düşünülmektedir. Dünya çapında ortaya çıkan sağlık probleminin yanı sıra… İşsizliğin getirdiği maddi yoksulluk, hastalığın oluşturduğu manevi yoksulluk ile içinde bulunduğumuz düzen, tamamen farklı bir noktaya işaret etmektedir.

Bu yazıda veya bu belgesel filmde pandemi ile başlayan her sorunlu hayata göz atmamız mümkün gözükmese de neredeyse her bireyin yaşadığı belli başlı problemler yer almaktadır. Bunların başında az önce de belirttiğim gibi maddi açıdan dar boğazlılık gözükmesine karşılık daha temel daha insani hasarlar ön plana çıkmaktadır. 2020’nin başında cereyan eden ırkçılık sorunun yanı sıra insanları yok etmeye başlayan çeşitli politik gelişmeler de pandeminin hasar dozajını arttıran etmenler arasında bulunmaktadır. Maske, dezenfektan, temizlik gibi belli başlı ihtiyaçlara ilaveten maddi ve manevi destek de en büyük kayıplarımız arasında gösterilmektedir.

Ortak Mücadele Krizi Birlikte Göğüslemek Yorum

 The White Helmets isimli kısa filmiyle Oscar’a kadar uzanan bir filmografiye sahip olan yönetmen Orlando von Einsiedel da 2020’den bugüne kadar geçen süre zarfında; çeşitli ırk, kültür, yaşam biçimine sahip bireylerin gözünden bir pandemi dünyası inşa etmektedir. Dünyanın dört bir yanından bünyesine kazandırdığı 10 yönetmen yardımıyla pandeminin mi insanları öldürdüğünü…? Yoksa pandemi ile daha da beliren belli başlı siyasi, kültürel problemlerin mi insanları öldürdüğünü araştırmaktadır.

Odak noktası COVID-19 olan bir belgeselde eşitsizlik, göçmenleri hor görme, hükümete başkaldırı gibi yardımcı konseptleri inşa etmek ne kadar pozitif bir düşüncedir bilinmez. Ancak 2 yıllık süre göz önünde bulundurulduğunda bizleri öldüren tek “şeyin” virüs olmadığı apaçık ortadadır. Her ne kadar bir toplum, bir örgüt, bir dünya söz konusu olsa da… Yalnızlaştığımız veya öyle hissettirildiğimiz dönemler bulunmaktadır.

Son derece başarılı bir diğer belgesel: Burari Vakası Bir Ailenin Gizemli Ölümü

Sağlık çalışanlarına yeteri kadar destek verebildik mi? Onlara değer verdiğimizi gösterebildik mi? Çalışamayanları hiç yoktan gündelik hayatta ayakta tutabildik mi? Şeklindeki sorularla başlayan konseptte; insan hakları, eşitsizlik, ırkçılık, göçmenlerin zorlu yaşamları gibi ögelere şahit olduk. Bizleri en azından bugünleri taşıyan çalışanlara, ayrı bir gözle bakma fırsatı bulduk. Mutlaka izleyin.

Yaklaşık 120 dakikadan oluşan belgeselin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Convergence: Courage in a Crisis Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: