Skip to content

Örümcek Adam Örümcek Evreninde Film Konusu ve Yorumu

Örümcek Adam Örümcek Evreninde Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Örümcek Adam Örümcek Evreninde film konusu, yorumu, Spider-Man: Into the Spider-Verse incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Örümcek Adam Örümcek Evreninde Film Konusu ve Yorumu

DC veya Marvel’ın modern dünyalarını bir kenara bırakıp sadece Spider-Man özelinde konuşacak olursak, Peter Parker ile başlayan ve küçüklüğümüzün en sevilen filmleri arasında gösterdiğimiz 2002 yapımı ve sonrası filmlerin yeri epey farklıdır. Yine evrenlerden bağımsız olarak fantastik bir karakteri yeni yeni keşfettiğimiz ve akabinde de gerek posterler gerek stickerlar ile çocukluğumuzu yaşadığımız unutulmaz sekans aralıklarıdır.

Her bireyin yoğurt yiyişi farklıdır. Haliyle Spider-Man denildiğinde çoğu bireyin aklına, 2000’li yılların gelmesi doğaldır. Ancak yıllar içerisinde gelişim gösteren ve farklı evrenlerin varlığını net bir şekilde hissettiğimiz zamanların ardından yeni Örümcek Adam kavramının oluşmasını da kaçınılmaz bir gerçektir. Bu sebeple farklı oyuncu ve karakterlerle inşa edilen yeni sürümlerin de hayran kitlesinin artması yadırganamaz.

Amazon Prime Video’nun yeni erotik-gerilim filmi: The Voyeurs

İsimler değişir. Karakterler değişir. Ancak en nihayetinde Spider-Man, her zamanki hikayesiyle bizlere hizmet için hazırdır. Üstelik yaratıcılığını Rodney Rothman’ın üstlendiği Spider-Man Into the Spider-Verse, belki de şu zamana kadar izlemiş olduğunuz Örümcek Adam filmlerinden en çok keyif vereni, en sürükleyici olanıdır. Pek çok birey tarafından animasyona benzer temasıyla hoş karşılamadığı ve bu sebeple orijinalliğinden uzaklaştığı iddia edilse de kurgusu ve estetik görselleriyle tarihin tozlu yapraklarına ismini yazdırmayı başarmaktadır.

Örümcek Adam Örümcek Evreninde Konusu

Ve bu bahsetmiş olduğum mükemmel hikâyenin merkezine de son yıllarda ismine daha da alıştığımız Miles isimli küçük çocuğu almaktadır. Annesi ve babası tarafından çok sevilen, derslerinde çok başarılı olan -tabire caizse- zıpır bir çocuktur. Aaron amcası ile vakit geçirmekten keyif alan ve kendisinden görmeye alışık olduğumuz grafiti çizimleriyle gözlerimizi aydınlatmaktadır.

Şimdilerde de yeni başlayacağı okulun heyecanıyla yanıp tutuşmaktadır. Kendi arkadaşlarından uzaklaşacağı için üzülse de radyoaktif bir böcek tarafından ısırılması sonucu, eski hayatını pek de umursamayacak hale gelecektir. Öyle ki Kingpin isimli kötü suçlar baronun varlığını yaşayacak. Ve kendisinin başka evrenlere geçitler açtığını öğrenmesiyle başka evrene ait Spider-Man ile tanışacaktır. İkilinin yeni görevi de Kingpin’in nükleer silahını yok etmektir.

Hikâyenin iniş ve çıkışlarından ziyade Miles ile başlayan ve büyük bir evrene yayılan Örümcek Adam Örümcek Evreninde’nin efsanevi tonundan bahsetmek daha doğru olacaktır. 120 dakikalık hizmet süresinde anlatılan kurgunun birkaç imza dokunuşa sahip olmasına karşılık ortaya çıkan görsellikler, kendisini en iyi Spider-Man içeriklerinden birisi yapmaktadır. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 8/10.

IMDb: 8,4

Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyon filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

Ses ekibi:

  • Shameik Moore – Miles Morales
  • Jake Johnson – Peter B. Parker
  • Hailee Steinfeld – Gwen Stacy
  • Mahershala Ali – Aaron Amca
  • Brian Tyree Henry – Jefferson Davis
  • Lily Tomlin – May Hala
  • Luna Lauren Velez – Rio Morales
  • Zoë Kravitz – Mary Jane ve diğer.

Spider-Man: Into the Spider-Verse Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: