Skip to content

Our Beloved Summer Dizi Konusu ve Yorumu

Our Beloved Summer Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Our Beloved Summer dizi konusu, yorumu, Geu Hae Urineun incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Our Beloved Summer Dizi Konusu ve Yorumu
  • Dizi kendisini şöyle tanıtıyor: Lisede viral olan bir belgeselin mimarlarından olan eski sevgililer Yeon-Su ve Choi Ung, yıllar sonra şans eseri tekrar bir araya gelip, kameranın önüne geçerler.

Ay sonunda, akış devi Netflix’te ekran karşısına çıkacak olan Our Beloved Summer, 2011 yılına ait birtakım okul görselleriyle başlamaktadır. Bu noktada karşımıza çıkan ilk kişi Choi Ung isimli genç delikanlı olurken kendisi okul ve geleceği hakkında bazı anekdot sunmaktadır. 268 kişilik bölüm listesinde başarı notu gereği 268. Sıraya yerleşen genç çocuk, bugünlerde, zirve sahibi olan Yeon-Su ile yakınlık kurmaya başlamaktadır.

Bu yakınlık kendi isteği çerçevesinde yaşanmasa da okuldaki yönetmenlerin “sınıfın birincisi ile sonuncusu arasındaki komedi ve eğitim belgeseli” isimli projesi için yakın olmaları gerekmektedir. Ancak genç bireylerin birbirleri ile hiç anlaşamadıkları ve hatta birbirlerine -neredeyse- düşman belledikleri görüldüğünde… “En büyük aşklar kavga ile başlar” kampanyasının cereyan edeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Fakat Our Beloved Summer’ın isteği gereği, zaman 10 yıl ileriye sarılacaktır.

Şimdiki zamana dönüldüğünde, karşımıza ilk olarak Yeon-Su çıkmaktadır. Yıllar evvel belirtmiş olduğu “hırslı, güçlü bir iş kadını olacağım” mottosu şimdilik pek çalışıyor gibi gözükmese de patronuna sunduğu fikrin ardından öz güveni artmış gibi gözükmektedir. Açılış organizasyonlarına Ko-o adındaki ressamı getirerek harikulade bir pazarlama yapma amacı taşıyan genç kız, hayata tutunduğunu düşünse de Ko-o’nun hiçbir zaman dışarı çıkmadığı ve bu sebeple de gerçekten kim olduğu ve nasıl biri olduğu bilinmemektedir. Yeon-Su, Ko-o’yu bulabilmek için epey can atarken kameralar Choi Ung’a geri dönecektir.

Our Beloved Summer Dizi Yorumu

Dizinin açılış sahnesinde huzurlu ve sessiz bir hayat talep eden genç adam, şimdilerin dünyasında, nispeten mutlu gözükmektedir. Her ne kadar ailesinin restoranından hizmet verse de sakinlik kavramından nasibi alıyor izlenimi sunmaktadır. Durun bir dakika. Kendisi aynı zamanda bir ressam. Oldukça lüks bir yaşantısı var. Ancak ailesi bu durumu bilmiyor. Sakin bir hayat arzuladığı için şandan şöhretten uzak durmaya çalışıyor. Evet, yukarıda bahsini geçirmiş olduğum Ko-o aslında Choi Ung…

DC hayranları için: Titans

K-drama hayranlarının Our Beloved Summer için beklentileri epey yüksek bir konumda yer almaktadır. İki yırtıcı başrol karakteri daha evvel bir film vasıtasıyla bir araya geldiği için aralarındaki uyum ve ruhun devamlılığı Our Beloved Summer ile sağlanmaktadır. Ve evet. Hikâye çoğunlukla iki aşık etrafında dönerken ikilinin hayat koşuşturması da bizlerle buluşmaktadır. Ancak bölüm sonu ile ortaya çıkan bir gelişme vardır ki… O da Choi Ung ve Yeon-Su’nun okul hayatında da bir ilişki içine girdiği ve oldukça kötü sonuçlarla tamamlandığı yönündedir.

İkili birbirinden epey nefret ederken nasıl romantizm bayraklarını çektikleri ve nasıl tekrar nefret ederek ayrıldıkları büyük bir kıvrım sorusu gibi gözükmektedir. Ve haliyle yılların 2021 olması, birbirleri ile tekrar karşılaşacak olmaları, hikâyenin bir diğer ana konsepti gibi gözükmektedir. Bugünün hayatlarından çok 2011 yılındaki ilişkileri ile çok daha ciddi bir merak uyandıran ikili, ay boyunca takip edeceğimiz diziler arasına ismini yazdırmaktadır. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 9,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geu Hae Urineun Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Kim Da-Mi – Gook Yeon Soo
  • Kim Sung-cheol – Kim Ji Woong
  • Lee Joon-hyuk – Jang Do Yul
  • Seo Jung-Yeon – Lee Yeon Ok
  • Hye-Won Jeon – Jung Chae Ran
  • Park Won-Sang – Choi Ho
  • Kim Mi-Kyung – Kang Ja Kyung

Our Beloved Summer Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: