Skip to content

Oyun (Nerve) 2016 Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Oyun (Nerve) 2016 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Oyun (Nerve) 2016 film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, aynı zamanda oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Oyun (Nerve) 2016 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Gençlik temalı filmler her daim ilgi odağı oldu. Yaş kategorisi fark etmeksizin keyifli vakit geçirebilmek adına tercih sırasında ilk basamaklarda yer aldı. Yıllardır çeşitli senaryolar üzerinden inşa edildi ve nedense çoğu zaman olumlu dönüşler aldı.

2016 yılında vizyona giren Nerve de bu kategoride yer alan yapımlar arasında gösterebiliriz. Çoğu kişinin sadece eğlenmek üzere izleyeceğini düşündüğüm bir yapım da desek yanlış olmayacaktır. Çünkü eğlence ve çılgın gençlik anıları canlandırması dışında çok da fazla bir şey sunmuyor diyebiliriz.

İsmini ve senaryosunu yapay bir şekilde yaratılan oyunlardan alan pek çok filme rastladık. Ömrümüzün ne zaman sonlanacağından, aşk ilişkilerimize kadar değişik türdeki oyunların ve uygulamaların ön planda olduğu sayısız içeriğe şahit olduk.

Oyun (Nerve) 2016 Film Konusu Yorumu

Nerve isimli oyun da bunun bir başka örneği olarak karşımıza çıkıyor. Oyun genel hatlarıyla doğruluk-cesaret temasını içerse de daha çok cesaret kısmına odaklanıyor. Polis arabasının arkasından tutunarak kaykayla yolculuk yapmanız, kalabalık bir ortamda kıyafetlerinizi çıkarmanız veya köpek maması yemeniz; uygulama-oyun tarafından sizleri cesaretli konuma itiyor. İzlenme sayınız ve hayran kitleniz arttıkça haliyle geliriniz de artış sağlıyor. Bireyler uygulamaya izleyici veya oyuncu moduyla katılabiliyor. Böylelikle karşılıklı akış sağlanmaya başlanıyor.

Bu oyunun içinde birbirinden farklı karaktere sahip izleyenler ve oyuncular yer alıyor. Listenin en başında ise Vee geliyor. Hayatını annesiyle sürdüren genç lise öğrencisi, asosyal yaşantılı bir profil sergiliyor. Aşk, gelecek, aile meselelerinin arasında savurulup dururken arkadaşı Sydney’in; ilginç oyun önerisi ile hayatına meydan okuyor.

 Oyuncu kadrosu ve alt metinleriyle pozitife yakın bir duruş sergileyen film çeşitli kıvrımlarla; teknoloji, bugün ve gelecek arasında bağlantılarıyla ön plana çıkıyor. Verdiği mesajlarla eğlence faktörünü arttırarak anlamlı içerikler yansıtıyor…

IMDb: 6,5

İzleyicilerle 2016 yılında buluşan filmin yönetmenliğini Henry Joost ve Ariel Schulman gerçekleştirdi. Senaryosu ise Jeanne Ryan’ın aynı isimli romanından Jessica Sharzer tarafından uyarlandı. Aynı zamanda film, hatırladığım kadarıyla çıktığı yılda sosyal medya üzerinden büyük yankı yarattı. Böylelikle küçük-büyük demeden herkesin ilgi odağı olarak popüler listeleri alt üst etti.

Özetlemek gerekirse, filmi eğlenmek ve keyif almak için izleyenlerin hüsrana uğramayacağı bir içerik olduğunu söyleyebiliriz. Ve ayrıca yıllardır sürklase olan gençlik temasının bir başka başarılı örneği olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Oyun (Nerve) Oyuncu Kadrosu

 • Emma Roberts – Vee
 • Dave Franco – Ian
 • Emily Meade – Sydney
 • Miles Heizer – Tommy
 • Juliette Lewis – Nancy
 • Kimiko Glenn – Liv
 • Marc John Jefferies – Wes
 • Ed Squires – Chuck
 • Eric D’Alessandro – Hype Boi
 • Samira Wiley – Hacker Kween
 • Albert Sidoine – Clarence
 • Deema Aitken – Robbie

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Diğer Popüler Netflix Filmleri

Oyun (Nerve) 2016 Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içerikler için takipte kalın!

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d