Skip to content

Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı belgesel dizi inceleme yazısında spoiler bulunmaktadır.

Platform belgesel dizi konusu için şöyle der: Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı; yerel gazeteci Manuel Buendia’nın hükümetin siyaset ve uyuşturucu bağlantısını ortaya koymasıyla başlayıp kendisinin öldürülmesine kadar olan süreçteki gelişmeleri takip etmektedir.

Netflix kısa çalışma süresine rağmen Buendia hakkında derinlemesine bir hikâye yaratmayı başarıyor. Öyle ki hikayesine Buendia’nın mesleki kariyerinin ilk yıllarıyla başlıyor. Küçüklüğünden beri gazetecilik için can attığına, küçük küçük yorumlar ve köşe yazılarıyla ismini gazetecilik dünyasına tanıtmaya başladığına vurgu yapıyor. Böylece resmi ve gayri resmi kişilerle yakınlık kurduğunu ve hükümetin iç dünyasına adım attığını ön görüyor. Ve yazdığı iddialı yazılarla kendisini Excelsior’da bulduğu belirtiliyor.

Dikkat çekici diğer belgesellere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özel Şebeke Manuel Buendia Suikastı Belgesel Film Konusu

Netflix belgeseli, Buendia’nın hikayesini “Meksika’da bir gazeteci olmak” ifadesiyle ustaca birleştiriyor. Öyle ki uyuşturucunun, mafyaların, çarpık siyasi adamların gazeteciler için korkulu rüyası olduğuna ve herhangi bir olumsuz içerikte, gazetecilerin darp edildiğini, öldürüldüğünü söylüyor. Buendia da yayınlamış olduğu “yolsuzluk yapan siyasetçiler ve uyuşturucu” benzeri bir içerik ile kendisini uçurumun dibine sürüklemeye başlıyor. Ancak gazeteci ruhu ile meraklı halk insanı kavramı birleşmesiyle, Buendia emin adımlarla hedeflediği bilgi akışı sekanslarına devam ediyor.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Sözünün karşılığını hissetmeyen başarılı gazeteci ne kadar tehlikeli sularda yüzdüğünden bir haber şekilde hayatını sürdürüyor. Kısa süreli aralıklarla vurgulayıcı “siyasi yozlaşma” kriterine devam ediyor. Ancak arkasındaki nefret ve kin ordusu da beraberinde geliyor. Ve nihayetinde de 4 mermi ile hayatını kaybediyor… Suikastı ve suikastta yer alan kişileri detaylıca sunan belgesel, platformun yıkıcı suç belgesellerine eklenmiş oluyor.

Söylenenlere göre pek çok ülkede yılda onlarca, yüzlerce gazeteci, araştırmacı ya da hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen cesur kişiler öldürülüyor. Buendia da listedeki bireyler arasına ismini yazdırarak olumsuz istatistiği kanıtlamış oluyor.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sanırım şu zamana kadar sarf etmiş olduğum sözlerle belgesele olan yoğun ilgimi açıkça dile getirebilmişimdir. Son aylardaki her bir Netflix belgesel serisinde de bahsettiğim gibi Private Network: Who Killed Manuel Buendía? ile heyecanlı fakat buruk bir yolculuğa çıkacağınızın garantisini verebilirim. Kaçırmayın. İyi seyirler…

Private Network: Who Killed Manuel Buendía? Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: