Skip to content

Pagglait Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Pagglait Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Pagglait film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Netflix senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Pagglait Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in Hindistan yapımı yeni filmi Pagglait yayınlanmasının ardından büyük bir ilgi gördü. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan diğer Hindistan yapımı içeriklerin aksine işlediği konusuyla övgüler toplayan film, çeşitli sebepler yüzünden benim de ilgimi çekti. Bu sebeple izlemek için uygun bir ortam oluştu.

Her ne kadar muhteşem bir performans elde edemese de merkezine aldığı konularla başta Hint kültürü olmak üzere kalıplaşmış geleneklere göz atmamıza olanak sağladı. İnsanları yiyip bitiren para aşkına, mesleğini ve hayatını hiçe sayıp zorla evlendirilen kadınlara, bitmek tükenmeyen batıl inançlara değindi. Oldukça ciddi gözüken problemleri -kısmen- eğlenceli bir hava ile paylaşarak izleyen üzerinde gerçekçi bir duruş elde etti. Yönetmen Umesh Bist, inanç ve yaşam biçimlerini ele almak için senaryosunu genç ve güzel bir kadın üzerinden inşa etti.

Sandhya isimli genç kadın üniversite okumasına ve dalında başarılı olmasına rağmen aile baskısıyla evlendirilir. Evlenmelerinin üzerinden birkaç ay geçtikten sonra kocasını kaybeder. Eve akrabalar doluşur ve haliyle ev ağlamaktan yıkılır hale gelir. Ancak Sandhya için durum farklıdır. Gözünden tek bir damla yaş dahi akmamaktadır.

Pagglait Film Konusu Yorumu

Ailesi şok geçirdiğini düşünerek üstüne gitmez. Ancak genç kadın, yakın arkadaşına kurduğu cümleyle durumunu açıklar. Küçükken kedisini kaybettiğinde daha çok üzüldüğünü ve ağladığını belirtir. Bu durum çevresi ve biz izleyenleri şok etse de geri kalan akışta yaşanan gelişmeler, Sandhya’nın ruh halini anlamamızı sağlar.

Tabii ölüm gerçekleştikten sonra, kültürleri dahilinde birtakım ayinler gerçekleşir. Biz Sandhya’nın derinliklerine inmeye çalışırken 13 gün boyunca çeşitli ritüellere ortak oluruz. Küller, yemekler, adaklar…

Ancak filmin seyrini değiştiren sahne, Sandhya’nın kocasının eşyalarını düzelttiği anda bulduğu fotoğraf ile değişir. Arkasında “sevgilerimle” cümlesine benzer bir yazı ve önünde ise genç bir kadının portresini bulur. Bu durum karşısında şok olan Sandhya, çareyi fotoğraftaki kadını (Aakanksha) aramakta bulur.

Eğer intikam ve saç baş kavga gibi unsurlar bekliyorsanız, beklemenizi tavsiye etmem. Çünkü Sandhya ve Aakanksha tanışmalarının ardından değişik bir ilişki içine girer. Sandhya diğer kadına kocasıyla olan ilişkilerini, neler yaptıklarını, nerelere gittiğini sorar. Aakanksha sorular karşısında neye uğradığını şaşırsa da Sandhya’nın sıkıntısını anlar. Sandhya, kocasını bırakın; sevgi ve aşkın ne olduğunu bilmemektedir…

Çarpıcı ve günümüzü yansıtan gelişmeler üzerinden işlenen senaryo, çoğu kişinin beğeneceğini düşündüğüm bir imaj elde eder. Bazı sahneler gereksiz gibi gözükse de gelenek-göreneklerin insanlar üzerindeki baskısına meydan okumayı hedef bilir. Para yüzünden ilişkilerin bozulduğu, akrabaların çarpık iletişimi yüzünden dedikoduların kol gezdiği bir dünyaya göz atar. Bence şans vermelisiniz.

IMDb: 7,2

Pagglait Netflix Film Oyuncu Kadrosu

  • Sanya Malhotra – Sandhya
  • Sayani Gupta – Aakanksha
  • Ashutosh Rana – Shivendra Giri
  • Shruti Sharma – Nazia
  • Sheeba Chaddha – Usha
  • Aasif Khan – Parchun
  • Raghubir Yadav – Roshan Sethi
  • Rajesh Tailang – Tarun Sethi

Mutlaka Göz Atın: Kovan

Pagglait Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: