Skip to content

Panic Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Panic Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Panic dizi konusu, yorumu, incelemesi, Amazon Prime Video eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Panic Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Amazon Prime Video’nun yeni dizisi Panic ile beraber, günümüz dünyasının çekilmez şartları hakkında detaylı bir bilgi etmemiz mümkün gözüküyor. Zengin ile daha az varlıklının binlerce kilometrelik halatın en uçlarında yer alması gereği; fakirin hayalinin zenginin gerçeğe dönüştürmesini canlı canlı gözler önüne seriyor. Varlıklı kişinin istediği zaman kasabadan ayrılıp hayaline koştuğu, daha az varlıklı bireyin ise gece-gündüz çalışıp hem ailesine baktığı hem de okul için para biriktirdiği bir ortamı inşa ediyor. Bu ana düşünceyi ise küçük kasabada yaşayan genç bireylerin Panic ismini verdiği bir oyunla ortaya koyuyor.

Amerika’nın anı sanı duyulmayan bir kasabasında (Carp) geçen hikâye, ana karakter Heather Nill’in anlatısı ile başlar. Nill’e göre Panic isimli oyun, okullarından yeni mezun olan bireylerin yaz aylarında oynayabildiği bir oyundur.

Amazon Prime’ın diğer içeriklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Panic Dizi Konusu Yorumu

Yukarıdaki paragraftaki giriş cümlelerim oyunun amacını açıklar niteliktedir. Oyuna girerken ortaya koyulan paralar kazananın cebine giderken kazanan kişi elde ettiği para yardımıyla hayalini gerçekleştirmek üzere kasabadan ayrılmaktadır. Haliyle zengin bireyin oyunda yakından uzaktan ilgisi yoktur. Oyundaki görevler ise tahmin edildiğinden tehlikeli ve acımasızdır. Büyük ödülü kazanmak isteyen kişinin, en büyük korkularıyla yüzleşmesi ve görevleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

New York Times’ın çok sevilen yazarı Lauren Oliver’ın aynı isimli romanından uyarlanan Panic, gençliğin dinamik güçlerinden faydalanma amacı taşır. Merkezine aldığı Panic isimli oyunla gençlerin hayal güçlerine ortak olurken kasabanın akabinde de dünya düzeninin olumsuz yönlerine dikkat çeker. Heather Nill gibi ailevi açıdan zorluklar çeken karakterleri senaryoya dahil ederken hayatın dramatik yönüne ayna tutmaya çalışır. Öte yandan da gerilim-gizem unsurlarını akış içerisine yerleştirmeyi bilir.

Yönetmenliklerini Megan Griffiths, Gandja Monteiro ve Viet Nguyen gibi isimlerin yaptığı Panic, nihayetinde kesinlikle izlemeye değer bir içerik sağlamaktadır. İlgi çekici konusunun yanı sıra aralara serpiştirilen gizem ve gerilim ile izleyenlere adeta “ben buradayım” çağırısı yapar. Pür dikkat kesilmenizi ve karakterlerin absürt kişiliklerine; hayallerine, amaçlarına, korkularına önem vermenizi ister. Sonuç olarak: kaçırmayın!

IMDb: 5,3

10 bölümlük ilk sezonun ardından akılda kalan oyuncular ve karakterleri:

  • Olivia Welch – Heather Nill
  • Mike Faist – Dodge Mason
  • Ray Nicholson – Ray Hall
  • Camron Jones – Bishop Moore
  • Enrique Murciano – James ‘Jimmy’ Cortez
  • Todd Williams – John Williams
  • David W. Thompson – Diggins
  • Kariana Karhu – Lily Nill
  • Om Patel – Jose
  • Leslie Ann Leal – Summer Calvo

Panic Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: