Skip to content

Paranormal Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Paranormal Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Paranormal dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Paranormal Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ahmed Khaled Tawfik’in çok satan gerilim kategorili roman serisinden uyarlanan Netflix dizisi Paranormal 5 Kasım 2020’de izleyenlere sunuldu. Netflix Mısır ortaklığında çekilen dizi, Netflix’in ilk Mısır yapımı dizisi olarak tarihe geçmeyi başardı. Fantezi ve korku temalarını içinde barındıran yapım, doğaüstü olaylar yaşayan Dr. Refaat’ın hikâyesini konu ediyor. Kara mizah anlayışını da içeren yapım 6 bölümden oluşuyor. Bugüne kadar çekilmiş olan onlarca paranormal yapımlar arasında yerini alan dizi, korku severleri ekran başına taşımayı başarıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda iki farklı isim yer alıyor. 3 bölümü Majid Al Ansari tarafından çekilen dizinin kalan 3 bölümü ise Amr Salama tarafından bizlere sunuluyor. 5 Kasım itibariyle 190 ülkede yayınlanan dizi, pek çok yorumcu tarafından geçerli puan almayı başarmış gibi gözüküyor.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in bir başka yeni dizisi olan The Queen’s Gambit’e hala göz atmadınız mı?

Paranormal Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Çekimleri Mısır’da gerçekleştirilen dizi, 40 yaşındaki Dr. Refaat’ın gözlemlediği bir paranormal olayı el almaktadır. 1969 yılında gerçekleşen bir dizi olaylar sonrası şüphelenmeye başlayan Refaat’ı sıra dışı olaylar beklemektedir. Kendilerini büyük bir tehlikenin beklediği kanısına varan doktora, meslektaşı Maggie yardım ediyor.

Dizide boy gösteren oyunculardan birkaçı şöyle:

  • Ahmed Amin – Refaat Ismail
  • Reem Abd El Kader – Shiraz
  • Razane Jammal – Maggie Mckillop
  • Samma Ibrahim – Raeefa Ismail
  • Aya Samaha – Huwaida Abdel Moniem

Açıkçası dizi yorumuna nereden başlasam diye düşünüyorum. Bu tarz konuları ele alan yapımları daha önce çok izlememekle birlikte; kıstas edebileceğim yapımlar çok eskiye dayanıyor. Genel hatlarıyla sıkılmadan izlesem de herkesin diziye olumlu bakacağını düşünmüyorum. Türü itibariyle birçok kişinin hoşuna gitmeyeceğini belirtmek istiyorum. Eğer bu tarz içerikleri izlemekten keyif alıyorsanız, çerezlik bir günde bitirebilirsiniz. Paragrafın başında da belirttiğim gibi; izlemiş olduğum ve kıyaslayabileceğim yapımlar çok eskiye dayandığı için, bana izlenebilir gelmiş olabilir. Yine kişisel bir yorum olarak, diziyi izlerken çok fazla gerilmediğimi belirtebilirim, sanırım bu tarz içerikleri aşırı sevmiyorum. (Bu yorumları yaparken dizinin IMDb puanının 9 küsür olması başka bir ilginç nokta.) İyi seyirler…

Paranormal dizi fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birbirinden farklı konulara sahip mini dizilere göz atmak için tıklayınız.

Paranormal Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: