Skip to content

Paranormal Hikayeler Film Konusu ve Yorumu

Paranormal Hikayeler Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Paranormal Hikayeler film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Paranormal Hikayeler Film Konusu ve Yorumu

Asylum: Twisted Horror and Fantasy Tales, oldukça slow tempoda ilerleyen ve bir nevi gerilmemize neden olan dramatik müziğiyle başlıyor. Bir palyaço (Brandon) sapsarı dişleriyle karşısına aldığı konuklara stand-up yaparken akışın içine hapsolmamıza yardımcı oluyor. Ancak Brandon pek de yardımcı oluyor gibi gözükmüyor. Bir palyaçonun eğlendirmesi, şen-şakrar vakit geçirtmesi gerekirken kendisi bayık espriler yaparak başta izleyiciyi sonra da kendisini olayın dışına itiyor. İlerleyen dakikalar Brandon’ın da kendisine yardımcı olamadığını gösterirken eski eşi hakkında detaylara geçiyor. Görünüşe göre Philippa bugünlerde başka birine eşlik yapıyor. Brandon’dan ayrı, mutlu-mesut bir yaşam sürüyor. Sarsıcı olaylar atlatan Brandon ise bizleri 9 farklı paranormal hikâye ile tanıştırarak hem eski eşine hem de psikolojik bozukluğuna ortak ediyor.

Carlos Goitia’nın geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü Paranormal Hikayeler, isminin de karşılığı gibi gözüken 9 farklı hikâye ile alıcı karşısına çıkıyor. Kısa çalışma süreleriyle 9 bölümden oluşan bir sezonluk dizi formatıyla yoluna devam ederken bütün olguların merkezine eşinden ayrılmış olan Brandon’ı merkezine alıyor. Hikayelerin içine yaşlı adamı dahil etmese de gerek yaşanan gelişmeler gerekse karakterlerin alt metinleriyle yaşlı adamın neden yalnız kaldığı, eşinin neden onu terk ettiği işlenmeye başlanıyor.

Paranormal Hikayeler Film Yorumu

Örneğin ilk bölümde korku aleminin yakından tanıdığı “arınma seansı” hedef alınıyor. Bir şovmen, parayla tuttuğu sahte bir papaz ile yoldan geçen alelade bir kadını setine alıyor. Ve filmin içerisine yerleştirilen izleyici kitlesi, canlı yayında şeytan çıkarma ritüeline dahil oluyor. Aslında başlangıç görüntüleri tamamen sahte bir ayin gözükse de koltukta oturan genç kadın “gerçek” şeytana dönüşüyor. Ve Brandon’un patlama, doğuş hikayesi bu noktada başlıyor.

Bir diğer korku temalı film: Black Christmas

Zombi istilasından maskeli katile, psikolojik gerilim setlerinden kaynamış su banyosuna kadar pek çok korku türüyle karşımıza çıkan film; kin, nefret, aile bütünlüğü, pişmanlıklar gibi pek çok ruhani gelişmeyle Brandon ve eski eşi hakkında ipuçları sunuyor. Her ne kadar bazen ipuçlarını çözebilmek yazarın ne anlatmaya çalıştığını anlamak zor olsa da sıra dışı ve absürt temasıyla izlenilmeyi hak ediyor. Her izleyişte farklı tatlar sunduğu gibi… Psikolojik gerilimin etkisiyle delilik-korku-hayal dünyası ile Brandon’ı süslemeye devam ediyor. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 4,7

Asylum: Twisted Horror and Fantasy Tales Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Raymond E. Lee – Brandon
  • Ariadna Asturzzi – Philippa
  • Clara Kovacic, Cristian Majolo
  • Bruno Giacobbe, Claudio Rusiecky
  • Claudio Medina, Gustavo Dalessanro
  • Pablo Vilela, Germán Baudino
  • Papin Canosa, Fernando Palacios

Paranormal Hikayeler Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: