Skip to content

Paslı Dere Film Konusu ve Yorumu – Rust Creek

Paslı Dere Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Paslı Dere film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Paslı Dere Film Konusu ve Yorumu – Rust Creek

Genç oyuncu Hermione Corfield’ın hayat verdiği Sawyer, halihazırda üniversite okuyan ancak üstün başarısı nedeniyle çeşitli kurumlar tarafından teklifler alan “inek” karakteri ile izleyenleri kucaklar. Washington DC’deki bir bankanın önemli pozisyonu için onay alan genç kız, heyecanı ve hırsını da yanına alarak uzun bir yolculuğa başlamış olur.

Son günlerin çok konuşulan filmi: Korku Sokağı 1. Kısım 1994

Yönetmenliğini Jen McGowan’ın senaristliğini Julie Lipson’ın üstlendiği Rust Creek, naif anlatısıyla Sawyer’a eşlik etmemize ön ayak olur. Rahat ve kendine güvenen bir imaj ile dikkat çeken genç kız, her üniversite öğrencisinde olması gereken bir bütünlüğe, olgunluğa sahiptir. Ancak ne yazık ki yolculuk rotası belirlemekte birtakım sorunlarla karşılaşmaktadır. Kendisine eşlik eden bir diğer yol arkadaşı (sizden sonra) GPS; ana yolun sıkışık olduğunu ve bir köy yoluna sapması gerektiğini belirtir. Kaldı ki isteğini de yaptırır. Direksiyonunu Kentucky kırsalına çeviren Sawyer, saatler süren yolculuğunun biteceğine inansa da yolculuk henüz yeni başlamıştır.

Paslı Dere Film Yorumu

Rust Creek, ilk çeyreğini GPS ve Sawyer arasındaki çarpık konuşmalara ayırır. “Hadi ama yol nasıl kapalı? Gerçekten bu yoldan mı gitmeliyim?” Ancak havanın ve boğuk seslerin keskinleşmesiyle arzu ettiği kıvrımlara ulaşacaktır. Çünkü GPS’e güvenmeyi bırakmış ve eski usul kâğıt haritalara geçmiştir. Hikâyenin en belirleyici noktası ise Buck ve Hollister isimli kardeşlerin ortaya çıkmasıyla cereyan edecektir. Öyle ki genç kardeşler Sawyer’a sarkıntılık edecek ve saatler süren kovalamaca oyununa sebebiyet verecektir.

Rust Creek, hayatınızda görmüş olabileceğiniz en yavan gerilim filmi olabilir. Özellikle Sawyer merkezli yoluna devam ederken birkaç bıçak darbesi, ormandaki çığlıklar, hışırtılar gibi klişe süslerle bir araya gelmiştir. Genç kızın kaybolduğunu hisseden bir anne yardımıyla olay mevkiine polisler gelse de son noktayı koyacak kişi Sawyer ve onun -sözde- cesur yüreğidir. Ancak onca negatif düşünceye rağmen sürükleyici bir kıvamı bulunmaktadır. Bunun en temel sebebi ise bana göre sıradanlaşan hayat tempomuzdur. Sawyer bizlere enerji ve dinamizm sağlamaktadır. Sadece akıcı ve sürükleyici olduğu için: 5,5/10.

IMDb: 5,9

Rust Creek Filminde Görev Alan Diğer Oyuncular

  • Hermione Corfield – Sawyer
  • Jay Paulson – Lowell
  • Sean O’Bryan – O’Doyle
  • Micah Hauptman – Hollister
  • Daniel R. Hill – Buck
  • Jeremy Glazer – Katz
  • John Marshall Jones – Slattery
  • Laura Guzman – Charlotte

Paslı Dere Film Konusu ve Yorumu – Rust Creek yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: