Skip to content

Penceremden Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Penceremden Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Penceremden film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Through My Window yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Penceremden Film Konusu ve Yorumu – Netflix
  • Penceremden resmi özeti şöyle: Raquel, uzun süredir yan komşusundan hoşlanıyor. Ares de zengin ailesinin bütün olumsuz cevaplarına rağmen Raquel ile bir ilişki kurmanın hayalini kuruyor. Aşk kazanacak mı?

Netflix İspanya son bombasını 4 Şubat itibariyle izleyici karşısına çıkarttı. Venezüellalı yazar Ariana Godoy tarafından Wattpad’de yayınlanan aynı isimli romandan uyarlanan film, sadece romana sevdalı olan bireyleri değil; aşk, şehvet, tutku ve yasaklar dörtlemesini arayan izleyiciler için de trend olabileceğinin ispatını yaptı. After, Grinin Elli Tonu veya My First Kiss gibi akla gelen pek çok aşk ve cinsellik unsuru taşıyan yapımlar arasına ismini yazdırırken akıma öncülük eden gençlik temasından da nasibi almayı başardı. Diğer detaylar şöyle:

Bu tarz romanlar, filmler ya da diziler her daim gündem konusu olmayı başarmaktadır. Özellikle yasak, istenmeyen aşk, imkansız aşk gibi kavramlar söz konusu ise… 2016 yılında Wattpad’de duyurulan Penceremden de bu öncüllerin en dikkat çekici olanlarından birisi olarak gösterildikten sonra Grinin Elli Tonu ve After ile kıyasıya bir yarışına içine girmektedir. Çünkü bu yapımlar gençlik, dram ve aşk gibi nispeten basit temalara nazaran cinselliği, tutkuyu, şehveti ve yetişkinliği kullanarak alıcılılarına ulaşmaktadır. Cinsellik argümanının güçlü bir PR aracı olduğunu düşünecek olursak da başarının sırrı ortaya çıkmaktadır.

Penceremden Film Yorumu

“Penceremden, cinsellik olgusu ile trend haline geldi.” İbaresi yapımda emeği geçen ve özellikle çok satan roman yazarı Godoy’a haksızlık olabilir. Ancak bir gerçek vardır ki… O da şehvetin, cinselliğin satmadığı yer, platform yoktur. Ve Penceremden, bu özelliklerin pek çoğunu kullanmaktadır. Dramı, aile dinamiklerini, saf romantizmi tetikleyen önergelere sahip olmasına karşılık genel hatlarını ne için çizdiği oldukça açıktır.

Netflix’in bir diğer yeni projesi: Murderville

Bütün olumlu ya da olumsuz tarafları bir kenara bırakacak olursak, Penceremden, Raquel Mendoza (Clara Galle) isimli genç bir kızı takip etmektedir. Zengin komşusu Ares Hidalgo (Julio Peña) için hayatını bitirecek noktaya gelen genç kız, Ares’i görmeden, ona bakmadan duramamaktadır. Bugüne kadar tek bir kelime söylemese de ona karşı beslediği hayranlık duygusu şimdilik yeterli gözükmektedir. Hikâyenin öbür ucunda yer alan zengin, belki küstah, belki kibirli, asi gencimiz ise Ares’tir. Kendisine beslenen ve sonu gelmeyen aşk silsilesinin farkında olan genç adam, Raquel’i parmağının ucunda oynatmaya kararlı olsa da hiç beklenmedik gelişmeler, ikiliyi bir araya getirecektir.

Aşk kazanacak mı? 5/10.

Through My Window film IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

A través de mi ventana (Through My Window) Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Clara Galle – Raquel
  • Julio Peña – Ares
  • Pilar Castro – Rosa Maria
  • Hugo Arbues – Apolo
  • Rachel Lascar – Sofia Hidalgo
  • Eric Masip – Artemis
  • Natalia Azahara – Daniela
  • Guillermo Lasheras – Yoshi
  • Marià Casals – Marco

Penceremden Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: