Skip to content

Perde Arkası NBA Tarihinin En Büyük Kavgası Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Perde Arkası NBA Tarihinin En Büyük Kavgası Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Perde Arkası NBA Tarihinin En Büyük Kavgası belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Perde Arkası NBA Tarihinin En Büyük Kavgası Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix
  • Netflix geçtiğimiz aylarda yeni bir belgesel dizi serisi üzerinde çalıştıklarını ve yayınlanışından itibaren 5 hafta boyunca farklı, ilginç yaşanmışlıkları mercek altına alacaklarını duyurdu. Ve nihayet o gün geldi çattı.
  • Perde Arkası konseptiyle farklı sıra dışı olayları ele alacak belgeselin ilk konusu da 2004 yılında yaşanan ve tarihe “NBA Tarihinin En Büyük Kavgası” olarak geçen hikâye konu oldu. Malice at the Palace kavgası olarak da bilinen gelişmede dikkat çeken diğer detaylar şöyle:

Belgesel türündeki diğer içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi… Netflix 5 hafta boyunca sürecek yeni belgesel serisi için kolları sıvadı. Her bir bölümde farklı yaşanmışlıkların konu edileceği ve her birinin -haliyle- farklı yaratıcılar tarafından kaleme alınacağı belirtildi. NBA Tarihinin En Büyük Kavgası isimli belgesel için de filmografisindeki kısa film-belgesel konseptiyle tanınan yaratıcı Floyd Russ izleyen karşısına çıktı. Gerek yaptığı açıklamalar gerekse belgesel içinde yerleştirmiş olduğu düşünce ve alt metinlerle 2004 yılında yaşanan gelişmeleri etkileyici görseller ve olayın gerçek kahramanları ile süslemeyi bildi.

Perde Arkası NBA Tarihinin En Büyük Kavgası Konusu

Söylenenlere ve belgeselde anlatılanlara göre Kasım 2004’te Detroit Pistons ve Indiana Pacers, şampiyonluk için en önemli iki adaydı. NBA tutkunlarının daha iyi hatırlayacağı üzere her iki takım da iddialı oyuncuları bünyesine katmış. Ve doğu zaferi için büyük mücadele içerisine girmişti.  Nihayetinde sezon başladı. Günler, aylar geçti.

Çok başarılı bir diğer belgesel: Çok Gizli UFO Projeleri

Tarihler Kasım 2004’ü gösterdiğinde de iki güçlü rakip sahaya çıkarak doğu zaferi için kıran kırana geçen bir mücadeleyi başlattı. Ancak bu maçta hatırlanacak olay, maçın kıran kırana geçmesinden ziyade; tarihe NBA Tarihinin En Büyük Kavgası olarak geçen o andı. O günkü adıyla Ron Artest ve karşı rakip oyuncu Ben Wallace arasında önce bir faul devamında da bir itişme cereyan etti. Her geçen saniye yeni bir gelişmeye sahne olurken taraftarların Artest’in yüzüne attığı bir şişe, olayın tetikleyicisi oldu. Sahaya taraftarlar indi, yumruklar havada uçuşmaya başladı. Polisler girdi. Ve gece tam bir kabusa dönüştü. Devamında Artest adını değiştirmiş. Ve çoğu kişinin hayatları boyunca unutmayacakları gelişmeler yaşanmıştır.

“Alt tarafı bir kavga” şeklindeki yorumlarınızı kabul etmekle birlikte yaşananların normal şekilde ilerlemediğini belirtmeliyiz. Gelişme belgeselde de görüleceği üzere ırkçılık, sosyal konum vb pek çok kriteri de içinde barındırmaktadır. Sporcu ahlakını, anlık adrenalin patlamasını… Yaşananları bir de gerçek ağızlardan dinleyin. Kaçırmayın!

IMDb: 7,3 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Untold: Malice at the Palace yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: