Skip to content

Perde Arkası Şeytanla Son Maç Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Perde Arkası Şeytanla Son Maç Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Perde Arkası Şeytanla Son Maç belgesel film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Perde Arkası Şeytanla Son Maç Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Geçtiğimiz hafta yayınlamış olduğum NBA Tarihinin En Büyük Kavgası ile Netflix’in yeni bir içeriğe giriştiğini belirtmiştik. Her hafta yayınlanacak olan Perde Arkası konseptiyle; dünyada çeşitli zaman ve yerlerde trend olan olayları birer dizi bölümü şeklinde izleyenlere sunacağını söylemiştik. Geçen hafta yayınlanan bölüm ile NBA tarihinde yaşanan en ürkütücü kavgayla seriye başlarken bu hafta da Christy Martin isimli kadın boksörün ilginç hayat hikayesine odaklanma fırsatı yakaladık. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Netflix’ten bir diğer belgesel: Kurtlarla Yaşam

Netflix yeni Perde Arkası bölümü için şöyle diyor… İsmini ve hayatını başarılı maçları, ödülleri ile elde eden Christy Martin, ring dışında oldukça karmaşık bir hayat sürmekteydi. Psikolojik problemlerinin yanı sıra istismar ve cinayet girişimi nedeniyle nakavt olmak üzereydi.

Perde Arkası Şeytanla Son Maç Konusu

Gerek ilham veren kişiler listesinde gerekse sosyal mecralarda Christy Martin ismine tanıklık etmiş olduğunuzu düşünüyorum. Ancak henüz duymayanlar ve belgesel akışında neler olduğunu öğrenmek isteyenler için Christy hakkında birkaç cümle söylemekte yarar görüyorum. Boks dünyasını yakından takip eden bireylerin de kabul edeceği üzere Christy, kadın boks tarihinde yer edinen en değerli kişilerden birisidir. Boksun sadece erkeklere özgü bir spor dalı olmadığının ispatını yapmış olmasına ilaveten karakteri ve spor aşkı ile hafızalarda yer edinmiş önemli bir bütünlüktür. 1990’lı yıllarda başladığı maraton ile sayısız ödül, sayısız olumlu dönüş, sayısız sevgi kazanmayı da bilmiştir. Uzun lafın kısası, spor ve kişiliği ile var olan saygıdeğer bir isimdir.

Diğer belgesellere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yoldaki en büyük destekçisi de koçu ve aynı zamanda da eşi olan Jim Martin olmuştur. Yıllarca süren ilişkilerine pek çok sportif ve romantik başarı eklemişlerdir. Ancak bireylerin özel hayatlarında neler yaşadıkları da büyük bir soru işaretidir. Nasıl bir yaşam sürdükleri, nelerle meşgul oldukları… Ve bu sorunun en büyük cevabı da Kasım 2010’da gerçekleşen olay ile cereyan etmiştir. Jim karısı Christy’i defalarca bıçaklamış ve ölüme terk etmiştir. Nihayetinde Christy kurtulsa da hayatının en büyük savaşını, o gece verdiğini belirtmektedir.

Haliyle böylesine beklenmeyen böylesine çalkantılı, acıklı bir girişimin arkasında pek çok sıra dışı bilgi yer almaktadır. Christy’nin aslında ilişkiye vakit bulamadığına, aslında Jim’i çok sevmediğine ve aslında kendisinin kadınlardan hoşlandığına… Netflix’in 17 Ağustos itibariyle izleyenlere sunduğu bölümde, Christy’nin başarılarla dolu olan kariyerinin başlangıcına ve devamında da öldürülme girişimine kadar olan süreç anbean bizlere sunulmaktadır. Şans vermenizi tavsiye ederim. Sonuç olarak: 6/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yönetmen: Laura Brownson

Perde Arkası Şeytanla Son Maç Belgesel Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d