Skip to content

Perdida Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Perdida Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda;  Perdida dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

perdida dizi konusu yorumu ve incelemesi

Kızını kaçıran adamın izini sürmek amacıyla kendisini hapishaneye attıran bir babanın hikâyesini konu eden Perdida, 23 Ekim 2020 tarihi itibariyle Netflix’de yayınlandı. İlk olarak 14 Ocak 2020 ve 24 Mart 2020 tarihleri arasında İspanya’da yayınlanan dizi bugün Türkiye’ye gelmiş oldu. Geçtiğimiz aylar içerisinde dünyanın çeşitli yerlerinde vizyona giren yapım, yurtdışında yer alan birçok yorumcu tarafından tam not almayı başardı.

Netflix’in Yeni Korku Temalı İçeriğine Göz Atın: Kadaver

Gizem, dram ve suç temalarını odak noktasına alan Perdida, kayıp kızını arayan bir babanın mücadelesini konu ediyor: Antonio’nun 5 yaşındaki kızı sahilde vakit geçirirken birden kaybolur. Uzun süren aramalar sonucunda hiçbir gelişme elde edemeyen baba kaybolan kızıyla ilgili bilgi edinebilme adına kendini tutuklatır. Kolombiya gümrüğünden geçeceği sıra uyuşturucuyla yakalanıp hapse girer. Soledad’ın ortadan kaybolmasına sebep olan adamla yüz yüze gelmesiyle; hem kendi hayatı hem de arkasında bıraktığı ailesinin hayatını değişmeye başlar.

Perdida Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Yönetmenler: Iñaki Peñafiel, Rafa Montesinos, David Ulloa

11 bölümden oluşan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden birkaçı şöyle:

  • Daniel Grao – Antonio Santos
  • Carolina Lapausa – Inma
  • Daniela Soneira – Küçük Soledad Santos
  • Veronica Velasquez – Soledat Santos
  • Juan Carlos Messier – Cruz
  • Adriana Paz – Angelita
  • Jon Arias – Sebastian

IMDb tarafından 7,1’lik puana layık gösterilen Perdida keyifli dakikalar geçirmeme sebep oldu. Her ne kadar bazı noktalarda hatalar olduğunu görsem de; açıkçası pek umursamadım. Son zamanlardaki klasikleşmiş konu ve senaryolara diyecek bir söz bulamıyorum. Bu yüzden yapımlara körü körüne bağlanmak yerine sadece izlemekle yetiniyorum.

Olumlu yorumuma sebep olan nokta ise dizide hapishane ortamından kesitlerin yer alması. Eğer siz de benim gibi hapishane ortamını içinde barındıran yapımlardan hoşlanıyorsanız, diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Gizem ve dramın iç içe olduğu çerezlik bir dizi olmuş. İyi seyirler…

Perdida dizi fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Netflix’in Yeni İçeriklerinden Biri Olan The Queen’s Gambit Mini Dizisine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Perdida Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: